Metalové legendy Helloween a Gamma Ray zboří Prahu i Zlín

Metalové legendy Helloween a Gamma Ray zboří Prahu i Zlín

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Blíží se vrcholný okamžik pro všechny příznivce dýňového metalu. Legendární kapela Helloween a jejich vzácný host Gamma Ray vystoupí již za 20 dní v pražské Tipsport Aréně. Pražský i zlínský koncert o den později zavzpomínají na slavné Hellish Rock Tour z let 2007/2008, které čítalo na 95 koncertů v 34 zemích světa. Remake Hellish Rock Tour, Part II začíná právě v březnu evropskou štací a pokračuje napříč celou zeměkoulí.

Michael Weikath k tomu říká: "Atmosféra na pódiu i v zákulisí byla posledně skvělá, a tak si tu párty zopakujem a už se na to moc těšíme!" Bývalý kolega a současný přítel kapely Kai Hansen dodává: "Ano, poslední Hellish Rock Tour" znamenalo pro Gamma Ray vrchol kariéry, 100% do toho jdeme zase".

Německá metalová partička Helloween vznikla začátkem osmdesátých let 20. Století. Prvním frontmanem se stal kytarista a zpěvák Kai Hansen. Roku 1985 vydávají svůj dlouhohrající debut Walls of Jericho a okamžitě si získávají pozornost fanoušků i médií. Stávají se průkopníky stylu zvaného speed metal a vyráží na turné. Následně se přidává zpěvák Michael Kiske a začíná nejslavnější éru skupiny. Vychází legendární desky Keeper Of The Seven Keys part 1 a Keeper Of The Seven Keys part 2. Z kapely odchází Kai Hansen a uzavírá tím jednu kapitolu tohoto proslulého souboru. Později sice přichází talentovaný Roland Grapow, přesto postupně začínají přicházet problémy, které vedou téměř k rozpadu. Michael Kiske odchází a jeho náhradníkem se stává Andi Deris z Pink Cream 69. Od té doby vydali slušnou sbírku desek a získali si neotřesitelnou pozici mezi špičkami světového metalu.

Kai Hansen po svém odchodu z Helloweenu rozhodně nezanevřel na muziku a zakládá neméně populární Gamma Ray. Vznikají roku 1989 a následně vydávají první desku Heading for Tomorrow. Jejich alba se pravidelně umisťují ve světových žebříčcích, a přestože se ani tentokrát skupina nevyhne problémům a personálním změnám, zařazují se po bok slavných předchůdců.

Helloween+Gamma Ray s novými deskami přijedou dokázat České republice, že stále nepatří do starého železa. Dalším speciálním hostem se stala brazilská partička Shadowside, která Vás rozehřeje na tento vrcholný okamžik.

Koncert pořádá agentura Pragokoncert, která pravidelně dováží ty největší rockové i metalové hvězdy. Vstupenky jsou k dostání ve všech obvyklých předprodejích.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!