Viza se vrací na místo činu

Viza se vrací na místo činu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


V loňském roce se tahle povedená partička představila Praze jako předkapela Serje Tankiana. Letos se vracejí, aby předvedli 6. března svůj samostatný koncert v pražském Rock Café. Úspěch si již získali při prvním vystoupení. Nyní se ho chystají zopakovat a přesvědčit české publikum o svých kvalitách.

Inspirace známějším kolegou a jeho skupinou System of a Down je znát na první poslech. Není se čemu divit, při bližším zkoumání původu členů lze mluvit o arménských a řeckých vlivech. Tato americká rocková kapela z Los Angeles v Kalifornii používá netypické hudební nástroje, jako je oud - strunná orientální loutna a různé perkuse kombinované s konvenčními rockovými prvky, které se pojí s moderním agresivním rockem a tradiční hudbou. Kapela tyto vlivy navíc míchá s tanečním soundem a satirickým komentářem společnosti. Jejich hudební vzory a styly jsou velice různorodé, což dodává kapele na originalitě.

Prozatím vydali dvě EP a dvě studiová alba - "De Facto", "Eros", "Made In Chernobyl" a "Carnivalia“. Během posledních dvou let podnikla kapela šest evropských turné Viza a vystoupila například na Sziget Festivalu v Maďarsku (společně s Korn, The Killers, Axwell, The Vaccines, The XX), Rockwave Festivalu v Řecku ( s The Prodigy, Gogol Bordello, Flogging Molly), Malmofestivalenu ve Švédsku, norském Kartfestivalenu nebo slovinském Schengenfesut a Trnfestu.. Společnost Serji Tankianovi dělali na turné Imperfect Harmonies i Harakiri. Viza se také angažuje v podpoře lidských práv a s nimi spojených charit pro sirotčince a ubytování pro bezdomovce.

Viza na pražském koncertě podpoří italská předkapela Cayne.
Vstupné na koncert VIZA, který se uskuteční 6.března v Rock Café na Národní třídě je 250,- Kč + poplatky nebo 320,- Kč na místě v den koncertu. Předprodej v šatně klubu Rock Café (po-st-čt 15.00 - 19.00) a v síti Ticketstream.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!