Švédi Sabaton se chystají dobýt Čechy.

Švédi Sabaton se chystají dobýt Čechy.

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Švédská power metalová kapela Sabaton opět navštíví naše končiny. Poté co obměnili sestavu, vydali novou desku Carolus Rex a zahráli na Masters of Rock, chystají dobytí dokonce tří českých měst. Stane se tak 7. března v pražské Incheba Aréně, 8. března ve zlínské sportovní hale Euronics a 9. Března v plzeňském Pekle.

 Zpěvák Joakim Brodén a hlavní mozek kapely Pär Sundström po odchodu zbytku kapely získali Chrise Rörlanda (kytara), Thobbe Englunda (kytara) a Robbana Bäcka (Bicí) a nacvičili zcela novou show. Po velkém americkém turné se chystají ji předvést i u nás.

Sabaton se dali dohromady roku 1999. Hlavním tématem jejich textů je válka a historické bitvy. Vhodným příkladem je jejich album The Art of War. Inspirovalo se stejnojmennou knihou, kterou sepsal v 6. století př. n. l. čínský generál Sun-c'. Písně jsou rozepsané podle jednotlivých kapitol knihy.

Stále aktuální deska Carolus Rex pojednává o švédských válkách, válečnickém králi Karlu XII., nebo králi Gustavovi II. Najde na něm také období třicetileté války, která zasáhla i naše země. Konkrétně se jedná o dobývání hlavního města Prahy. Koncepčně se jedná o naprosto výborný materiál.

Speciálními hosty se stanou neméně populární Švýcaři Eluveitie. Jedná se o zástupce nové vlny folk-metalu. Jejich aktuální "Helvetios" přináší dokonalou souhru nástrojů a hlasů.

Vstupenky na všechny koncerty lze zakoupit v běžných předprodejích nebo stránkách Masters of Rock. Pořadatelem je agentura Pragokoncert.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!