Cancer Bats zavítají do Prahy

Cancer Bats zavítají do Prahy

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Kanadská hardcore – punková kapela Cancer Bats vystoupí 18. ledna ve strahovském klubu 007. O doprovod se postarají The Golem Trust z Děčína a Citylights.

Vznik Cancer Bats se datuje do roku 2004. Zpěvák Liam Cormier a kytarista Scott Middleton se rozhodli založit skupinu odkazující k jejich idolům Refused, Black Flag nebo Led Zepellin. Už podle jmenovaných bylo jasné, že se bude jednat o různorodou kapelu. Přidává se Andrew McCracken na basu a Joel Bath na bicí a následující rok vychází první demo.

Brzy začínají hrát koncerty po boku Billy Talent, Every Time I Die, Comeback Kids nebo Gallows. Debutové album vypouštějí do obchodů 6. června a nese název Birthing the Giant. O vokály se zde postaral i George Pettit z Alexisonfire.

Druhá deska Hail Destroyer se objevuje na světě roku 2008 a dostává velkou pozornost ve věhlasném magazínu Kerrang. Cancer Bats si poté zahrají na festivalech Download nebo Reading a odehrají velké turné za podpory kapel Bullet For My Valentine, Black Tide a Bleeding Through.

Třetí deska Bears, Mayors, Scraps & Bones vychází roku 2010 a zatím poslední Dead Set on Living roku 2012. Několik let po sobě získávají nominace na ceny Juno. Liam Cormier také hostoval na písni Not a Blink od pražské skupiny Momma Knows Best.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!