Filmujete? Pak je přesně pro vás ušitá soutěž pro profesionální i amatérské filmaře – Aerokraťas

Filmujete? Pak je přesně pro vás ušitá soutěž pro profesionální i amatérské filmaře – Aerokraťas

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


„Nebuďte sobci! Neschovávejte si vaše filmové pokusy doma v počítačích! Pusťte je do světa. Podělte se o své niterné akademické výpovědi, perfekcionistická cvičení, braky, fan-filmy, bizarnosti, klipy, zásadní dokumenty, animace všeho druhu, hrané opusy a neposlední řadě řízně stručné minutky. Tematická omezení nejsou, Aerokraťas skousne všechno a pokud si náhodou nejste jisti technickou kvalitou vašich děl, žádné strachy - rozhodující je tvůrčí upřímnost, odvaha a nápaditost,“ říká koordinátor soutěže Mirek Velš.

7 minut či minuta?

Pro velkou oblíbenost minimalistických Aerominutek (filmy do 1 minuty) krátíme i délku filmů v hlavní kategorii. V této době se zkrátka krátí a osekává,co se dá,soutěže krátkých filmů nevyjímaje. Vůbec nepochybujeme,že umělecký rozmach zúčastněných autorů se dokáže vměstnat do maximální délky stále benevolentních 7 minut.

Novinkou je také přidaná kategorie Velký plakát k malému filmu. Ano, vedle filmařů vítá Aerokraťas také výtvarně zapálené milovníky filmu. Ke každému filmu můžete do soutěže nyní přihlásit i plakát na něj poutající a vyhrát jednu z cen.

Kategorie Aerokraťasu 2012

  1. Nejlepší amatérský film do 7 minut
  2. Nejlepší profesionální film do 7 minut
  3. Nejlepší Aerominutka
  4. Nejlepší dětský film do 7 minut
  5. Divácká cena pro film do 7 minut
  6. Divácká cena pro Aerominutky
  7. Divácká cena pro dětský film
  8. Nejlepší velký plakát k malému filmu

Soutěží se o hodnotné ceny,které zatím zůstávají překvapením. Doplňkovými cenami jsou například voucher na filmový kurz Cinema Studies v kině Světozor,poukaz na Filmový tábor Aertěk 2013,Aerovoucher,Aerotrička,DVD z kolekce společnosti Aerofilms.

To nejpodstatnější je,že se všechny vítězné filmy vystřídají v následujícím roce na plátně kina Aero jako oficiální předfilmy před projekcemi a budou mít tak možnost vyzkoušet svou kvalitu v praxi.

Slavnostní vyhlášení

Slavnostní vyhlášení vítězů a projekce vítězných filmů se bude konat v kině Aero 30. listopadu 2012.

Přihláška a kontakty

Už tradičně je uzávěrka přihlášek na konci září. Film musí být dodán do kina Aero poštou nebo osobně do půlnoci 30. 9. 2012.

Online formulář přihlášky najdete zde

Kompletní informace o soutěžních kategoriích,cenách a podmínkách soutěže najdete zde 

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!