Apartmá v hotelu Plaza je novou premiérou v Divadle na Vinohradech

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Premiéra: 23. listopadu 2011

 

Život není jen veselý, anebo smutný, ale často obojí najednou. Jeden z nejúspěšnějších broadwayských dramatiků, Neil Simon, autor známých her jako např. Bosé nohy v parku, Drobečky z perníku, Poslední ze žhavých milenců či Vstupte!, vyhledává vážné situace a líčí je s neodolatelným humorem a obrovským porozuměním pro lidské radosti, slabosti i zklamání.

 

Panika v den svatby, svádění na hollywoodský způsob či manželská nevěra jsou náměty trojice aktovek, jejichž dějištěm je apartmá číslo 719 v hotelu Plaza na Páté Avenue v New Yorku. Aktéry těchto tragikomických příběhů jsou tři různorodé páry hotelových návštěvníků: Dokážou Roy a Norma Hubleyovi přemluvit svoji dceru, aby vyšla z koupelny a nakonec se vdala? Svede slavný hollywoodský producent Jesse Kiplinger svou bývalou spolužačku Muriel Tateovou? Podaří se Karen a Samovi Nashovým vzkřísit jejich manželství? 

Apartmá v hotelu Plaza je čtvrtou Simonou hrou inscenovanou na jevišti Divadla na Vinohradech. V roce 1967 zde Jaroslav Dudek režíroval Podivný pár, v roce 1974 František Štěpánek uvedl Vstupte! s Vlastimilem Brodským a Josefem Bláhou v rolích kabaretních klaunů a v roce 2001 Petr Kracik nastudoval Drobečky z perníku s Danielou Kolářovou, Andreou Elsnerovou, Gabrielou Vránovou, Miroslavem Moravcem, Pavlem Rímským

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!