Osmý díl Bratrstva černé dýky je naspadnutí. Zatím poslední byl Pomstěný milenec

Osmý díl Bratrstva černé dýky je naspadnutí. Zatím poslední byl Pomstěný milenec

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Pokud vám sedí upírské fantasy říznuté romantikou a vášní, určitě vám neunikla sága americké autorky Bratrstvo černé dýky, které vydává pod pseudonymem J.R.Ward. V češtině vyšla zatím jen sedmička. O čem je sága a kdy nás čeká další pokračování?

Tak hezky po pořádku. J.R.Ward, někdy taky Jessica Bird dle původního jména, je blonďatá Američanka středního věku. To samo o sobě nezní moc sympaticky. Je ale velmi pohledná a má za sebou studium práv a historie. A přesně taková je i její fantasy sága.

Celá série Bratrstva černé dýky včetně posledního u nás vydaného dílu Pomstěný milenec (osmičku chystá knihcentrum.cz už na začátek října) vypadá na první pohled jako ultralehké čtení pro holčičky. Už podle přebalu a názvů jednotlivých dílů milovník fantasy tuší, že toto není kniha pro něj. Když ale překonáte tyto předsudky a do románu se začtete, zjistíte, že zas tak hloupý rozhodně není. J.R.Ward pod svým pravým jménem Jessice Bird vydává prakticky od střední romantické novely a romány. I ve svých fantasy románech tedy zachovává základní schéma – krásné něžné dívky vs. velcí, silní a citliví muži se smyslem pro rodinu. Nedělá to ale vůbec špatně.

Sedmá kniha ze série Bratrstvo černé dýky jménem Pomstěný milenec popisuje stejně jako všechny předchozí díly příběh jednoho z šesti upírských bratrů. Vyšla u nás teprve začátkem září, ale nepochybuji, že milovníci či spíše milovnice této ságy už ji mají přečtenou tam i zpátky. Hrdinou sedmého dílu je Rehvenge (jména všech bratrů asociují nějaké anglické slovo, které až příliš polopaticky vystihují je i název celého dílu). Rehvenge je velký samotář a bručoun, pokud se takové slovo dá použít pro obrovskou horu masa, která vysává z lidí nejen krev, ale i energii a pocity. I on je ale zamilovaný do dívky, která je ale příliš čistá a k věčně naštvanému milovníkovi násilí, drog a sexu se moc nehodí. Jak se Rehvenge zachová při skutečných zkouškách věrnosti bratrstva, to se ale teprve ukáže.

Osmý díl vyjde pod názvem Milenec je můj (originál Lover Mine) a bude k mání už začátkem října. Jako první tuto knihu u nás nabídne knihcentrum.cz, kde si ji už nyní můžete objednávat za zvýhodněnou cenu. Devátý díl Milenka pout zbavená(Lover Unleashed) vyšel v Americe letos v březnu. Jeho českého překladu bychom se podle knihcentrum.cz měli dočkat už 2. listopadu 2011.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!