Třebíč rozezní jedinečná opera Nabucco

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Na jedinečnou operu přijede italský velvyslanec a zahraniční diváci

Do Třebíče na monumentální open air operu Nabucco, která se koná 1. června, přijede italský velvyslanec Fabio Pigliapoco a další Italové žijící v České republice. Italského velvyslance tento mimořádný počin zaujal natolik, že se rozhodl třebíčské akci poskytnout svoji záštitu.

„Volají nám lidé z Rakouska, Slovenska, Německa a také z Polska, chtějí přijet na toto velkolepé představení,“ říká organizátor Martin Svoboda. O akci je obrovský zájem, je považována za kulturní akci Vysočiny roku 2011. Jedná se totiž o jediné představení v celé České republice a ve střední Evropě. Představení se uskuteční na monumentální scéně s vestavěným orchestřištěm, které skýtá prostor pro použití neobvyklých pódiových a scénických prvků. Celková šíře scény včetně scénických produkcí je 40 m, při představení budou použity speciální pyrotechnické efekty a součástí scény bude i velkoplošná projekce. Umělecký soubor složený z šedesáti členného symfonického orchestru, sedmdesáti členného operního sboru a osmi českých i zahraničních sólistů předvede ojedinělé vystoupení pod širým nebem.
O lístky na open air operu je velký zájem

Monumentálnost opery je postavena na masových scénách a sborových výstupech. „Třebíč je kulturní město, ale takovéto představení se zde bude konat poprvé,“ říká organizátor Martin Svoboda.

Lístky na operu Nabucco jsou již v prodeji. Během krátké chvíle lidé skoupili dvě stě lístků. Podle organizátorů by zájemci o tuto jedinečnou akci neměli s koupí lístků otálet. Lístky je možné objednat přes internet na ticketstream.cz.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!