V kině Aero proběhne doprovodný program k výstavě Decadence Now!

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Jedna z největších letošních událostí ve výtvarném uměni – výstava Decadence Now!, která právě probíha v pražské výstavní síni Rudolfinum, má svůj oficiálni filmový doprovod v kině Aero. Diváci si mohou svůj výtvarný zažitek doplnit další porci dekadence ve filmové podobě. Snimky pod hlavičkou Decadence Now! poběží průběžně až do poloviny prosince 2010.

Přehlídka je rozdělena do dvou částí. První část s názvem Decadence Now! The single shots je kontinuální a zahrnuje jednotlivé projekce, které poběží v kině Aero od 30. zaři do 10. prosince.

Druhá část, nazvaná Decadence Now! The Weekend, bude kompaktním filmovým blokem, který se v AERU předvede během víkendu 5.-7. listopadu. Tato přehlídka tak divakům nabídne ke zhlédnutí celkem 18 filmovych lahůdek z různých koutů světa (od Japonska přes Italii, Maďarsko a Českou republiku až po Mexiko) a také z různych období (od roku 1971 po současnost).

Dramaturgie: překračování hranic

Výběr filmů do této přehlídky nebyl jednoduchý – dramaturgové se pokusili vybrat napříč světovou kinematografií díla, která překračují zažité hranice, vědomě matou a záměrně útočí na zdánlivě spokojenou konzumní společnost. Projekce by měly rámcově doprovázet výstavu Decadence Now! a doplňovat její jednotlivé kapitoly:

Krajnost sebe: Bolest (Richard Kern: Hardcore collection, Rychle pohyby oči, Crash),

Krajnost těla: Sex  (Salo aneb 120 dnů Sodomy, Kuchař, zloděj, jeho žena a jeji milenec, Taxidermie, Tokyo Decadence, Tiresia)

Krajnost krásy: Pop (Růžovi plameňaci, Mechanicky pomeranč, Svaty Pafnucio, F pro falzifikat)

Krajnost mysli: Šílenství (V žaru kralovske lasky, Antikrist, Socialismus, Tiresia)

Krajnost života: Smrt (Vejdi do prazdna, Svata hora, ZOO nula), přičemž řada snimků svobodně existuje i v několika kapitolach najednou.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!