Výstava SDGs: Innovations for a Sustainable Future v Kampusu Hybernská

Výstava SDGs: Innovations for a Sustainable Future v Kampusu Hybernská 

Přijďte se zamyslet do Kampusu Hybernská od 14. února do 31. března. Součástí výstavy bude také doprovodný program.

Interaktivní expozice v rozšířené realitě, umělecky ztvárněná grafikem Pavlem Fuksou, přibližuje, jak vědecký pokrok a inovace pomáhají realizovat 17 cílů udržitelného rozvoje (SDGs = Sustainable Development Goals). Tyto cíle pro přeměnu našeho světa si vzaly za své všechny členské státy OSN již v roce 2015. Mimo jiné pracují s plánem vymýtit extrémní chudobu a hlad, dosáhnout genderové rovnosti nebo odvrátit klimatické hrozby do roku 2030.

Výstava demonstruje sílu lidského myšlení a originality při hledání odpovědí na ty nejtěžší otázky. Zachrání lidstvo planetu, kterou ničí právě svým tempem? Můžeme účinně bojovat proti fake news? Dokážeme nasytit stále rostoucí populaci? Jak zastavit násilí páchané na ženách? Na tyto otázky se vám bude snažit odpovědět právě výstava SDGs: Innovations for a Sustainable future.

Kromě toho výstava představuje významné mezinárodní výzkumné infrastruktury a vědecká pracoviště, které fungují přímo v České republice, a jejichž výzkum se věnuje aktuálním výzvám globálního světa.

Výstava vznikla jako společný projekt Českých center a Technologické agentury ČR. Je rovněž součástí programu předsednictví České republiky Radě EU v roce 2022.

Foto: archiv SDGs

 

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Místo konání: Kampus Hybernská

Další novinky z umění

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!