Kristýna Šormová (*1985) se věnuje abstraktní malbě, přičemž inspiraci čerpá zejména z přírody (živly, povrchy, scenérie), krajinných fotografií či vlastních prožitků v ní. Pro její obrazy je charakteristický především pohyb. Stopy po jednotlivých dotecích štětce či jiných zásazích Kristýně často splývají, naráží na sebe a vytrácí se do jakéhosi nekonečně prohlubovaného dynamického prostoru. V takovém prostoru pak vše zaznamenané ztrácí punc minulosti a stává se znovu přítomným.

Výstava představuje sérii jednobarevných abstrakcí, které jsou spojeny se specifickým způsobem fotografování. Když fotograf nastaví u svého aparátu příliš velkou citlivost na světlo, výsledkem jsou většinou zrnité, ale mnohdy i velmi světelně zajímavé, rozmazané a jakoby vintage fotografie. V případě obrazů Kristýny Šormové je to až jakási roztroušená mlha, kterou může divák „rozhrnout“ a v klidu se do ní ponořit.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

26říj - 8ledcelý den

11lis - 12únocelý den

Tmání

, Poupětova 1 Výstava

Ubytování v okolí akce Kristýna Šormová

Tyn Yard ResidencePraha (435 metrů)

The Emblem HotelPraha (825 metrů)

ValentinskaPraha (946 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (148 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (651 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (973 m)