Forever Král. Týden s Ivanem Králem vyvrcholí koncertní poctou rockovému velikánovi

Forever Král. Týden s Ivanem Králem vyvrcholí koncertní poctou rockovému velikánovi 

Na pražské Křižíkově fontáně budou 12. září znít písně světově proslulého českého rockového hudebníka Ivana Krále. Známé hity nedávno zesnulého muzikanta připomenou například Aneta Langerová, Ivan Hlas nebo zpěvačka Lenny.

Hrál, natáčel a skládal pro Patti Smith Group, byl kapelníkem Iggyho Popa a jeho písně měli v repertoáru i David Bowie nebo U2. Ivan Král se po emigraci do Spojených států prosadil coby muzikant v New Yorku a stal se nedílnou součástí tamější nezávislé hudební scény. Jeho umělecký podpis nesou ale i československá alba od Lucie, Mňágy a žďorp, Alice, Mira Žbirky, Lenky Dusilové či Janka Ledeckého. Rocková hvězda Ivan Král zemřel 2. února 2020 ve věku 71 let v Ann Arbor v Michiganu. 

"V roce 2020 jsme Ivanovi chystali velké vystoupení, jenže v únoru zemřel. Tehdy jsme se spontánně dohodli s jeho ženou Cindy Hudson, že uspořádáme na jeho počest koncert. Dodnes mu ho dlužíme a jsem rád, že teď tento dluh splatíme společně s celou řadou muzikantů a spolupracovníků, se kterými Ivan hrál a tvořil," říká David Gaydečka z festivalu Metronome Prague. Právě hudební večer nazvaný Forever Král symbolicky uzavře Metronome Prague Warm Up

Koncert Forever Král připomene nejslavnější písně napříč Královou kariérou, jež sám napsal, produkoval nebo se na nich podílel coby interpret. S doprovodnou kapelou, kterou pro tuto příležitost sestavil Králův dlouholetý spoluhráč kytarista Jan Ponocný, vystoupí špička tuzemské hudební scény. Prvními zveřejněnými jmény vystupujících jsou Aneta Langerová, Ivan Hlas a Lenny. Hity včetně Dancing Barefoot, Bang Bang, Pumping for Jill, Because the Night, Mám svůj stín nebo Winner Takes All mají odzpívat téměř dvě desítky interpretů.

Hudební poctou Forever Král vyvrcholí týden akcí zasvěcených Ivanu Královi. Ten zahájí 7. 9. od 14.00 hodin debata o vztazích na česko-americké hudební scéně v knihovně americké ambasády, již bude moderovat publicista Ondřej Konrád. O den později od 18.00 hodin se přátelé a fanoušci mohou přijít s Ivanem Králem rozloučit na zádušní mši do Týnského chrámu

Koncert Forever Král 12. září takončí také warm up festivalu Metronome Prague, jehož první zveřejněnou hvězdou je i britská kapela Morcheeba. Koncert Forever Ivan Král pořádá Metronome Prague ve spolupráci s hudebním měsíčníkem Headliner a Cindy Hudson Kral.

Foto: Roman Černý

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Výstaviště Holešovice -... nabízí i další akce

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!