Pošeptej mi to znovu, Harolde! Neobyčejná hra o obyčejný‎ch lidech

Pošeptej mi to znovu, Harolde! Neobyčejná hra o obyčejný‎ch lidech80%

Šéfka Divadla Kampa Iveta Dušková napsala hru na motivy knížek britské autorky Rachel Joys. V inscenaci Pošeptej mi to znovu, Harolde!, nabízí niterný divadelní zážitek ve své nejryzejší podobě.

Je mnohem těžké naučit se milovat a nic nechtít, ale mnohem těžší je naučit se být obyčejný. Inscenace Pošeptej mi to znovu, Harolde! vypráví o manželském páru, kterého tragická událost a léta společného soužití odcizila, a o situaci, díky níž si k sobě znovu najdou cestu a probudí svou ztracenou lásku.

Manželům, pro které se stal život jen stereotypem, změní život jeden jediný dopis. Haroldova bývalá kolegyně posílá pozdravení a píše o své nemoci. Proč se ale ozývá až po tolika letech? To ozřejmí první část inscenace, ve které dostane prostor vrátit se zpět do doby, kdy společně s Haroldem objížděli pracovně pivovary.

Druhá část se pak zaměřuje především na manžele samotné, kterým nečekaný dopis doslova obrátí život vzhůru nohama. Velmi spontánní pěší túra jim změní pohled nejen na jejich vztah, ale rovněž na události, kvůli kterým se možná tolik odcizili. Průvodci jim při náročném putování, ať už fyzickém nebo psychickém, budou nejen vzpomínaná kolegyně, ale rovněž jejich syn.

Hra je psána pro dva herce, ačkoliv v ní vystupuje postav mnohem více. Petr Herold a Iveta Dušková, která hru napsala i režírovala, zvládají postihnout všechny z nich. Na scéně mezi nimi funguje skvělá chemie, ať už vystupují v roli odcizených manželů, kolegů či rodičů a jejich dětí. Inscenace je jejich intimní zpovědí. Postupně odhalují příběh možná obyčejný, ale o to emotivnější.

Hra nabízí situace, do kterých se může poměrně jednoduše dostat každý z nás. Divák se s děním na jevišti dokáže ztotožnit, děj i postavy jsou naprosto uvěřitelné. Scéna je jednoduchá, nachází se na ní jen pár rekvizit. Pozornost je tak naplno věnována hercům a jejím výkonům.

Iveta Dušková i Petr Herold se své role ujali velmi citlivě a civilně. Chybí velké dramatické scény, přesto příběh nenudí a baví správně svou niterností. Vezme za srdce a dojme. Pošeptej mi to znovu, Harolde! dělá z obyčejnosti něco výjimečného.

Foto: Divadlo Kampa

Názor informuji.cz: 80%

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Fotografie k článku

Pošeptej mi to znovu, Harolde! Neobyčejná hra o obyčejný‎ch lidechPošeptej mi to znovu, Harolde! Neobyčejná hra o obyčejný‎ch lidechPošeptej mi to znovu, Harolde! Neobyčejná hra o obyčejný‎ch lidech
 

Mohlo by se ti líbit...

Divadlo Kampa na Maninách nabízí i další akce

Další divadelní novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!