Kam na silvestra v Praze? Na Woodyho Allena i party ve stylu 20. let

Kam na silvestra v Praze? Na Woodyho Allena i party ve stylu 20. let 

Nechcete strávit poslední večer roku s chlebíčky u televize? Máme pro vás devět tipů na silvestrovské akce v hlavním městě, mezi kterými nechybí divadelní představení, party á la Great Gatsby nebo speciální jazzový koncert.

1. Mocná Afrodíté

Divadlo pod Palmovkou uvádí na silvestra inscenaci Mocná Afrodíté podle filmové předlohy Woodyho Allena, která sice názvem odkazuje k antické tragédii, má do ní ale hodně daleko. Po zhlédnutí příběhu o jednom bezdětném páru a jejich adoptovaném chlapci, který je plný absurdních situací, na diváky čeká slavnostní přípitek.

2. Hollywood Night

Nemusíte jezdit do Kalifornie, abyste zakusili atmosféru filmového prostředí – v holešovickém klubu Mecca nebude poslední den roku chybět červený koberec, hollywoodské dekorace a projekce. Otevřeny budou dva hudební sály, kde vystoupí třeba Meccanicii nebo TBA, těšit se můžete i na go-go tanečnice, kryogenické efekty a samozřejmě i půlnoční odpočet.

3. Silvestr na Staroměstském náměstí

Sedmihodinovou show plnou tuzemských i zahraničních hitů od padesátých let po současnost si užijí návštěvníci Staroměstského náměstí. Začíná se v 17 hodin, hudba bude znít do půlnoci. Na pódiu se vystřídají DJ Mikael Van Dikeen s kapelou So Fine a skupinou Petra Kutheila Live Band.   

4. Silvestrovský galakoncert Berlínské filharmonie

kině Lucerna se můžete na silvestra podívat na živý přenos z koncertu Berlínské filharmonie pod taktovkou proslulého dirigenta a pianisty Daniela Barenboima. Na programu budou skladby W. A. Mozarta a Maurice Ravela – mimo jiné Bolero, Španělská rapsodie nebo také Pavana za mrtvou infantku.

5. Great Gatsby Night

Milujete dvacátá léta, charlestonky a bujaré večírky? V tom případě byste neměli chybět na party ve stylu románu Velký Gatsby, která se na silvestra koná v paláci Žofín. Poslechnete si jazzovou kapelu i popovou houslistku, uvidíte světelnou show, nachystáno bude i kasino nebo fotokoutek. V ceně vstupenky je zahrnuto slavnostní menu a nápoje.

6. Silvestr s Mozartem

Poslechnout si árie ze slavných Mozartových oper a u toho si vychutnat jídlo a pití v rámci neomezeného rautu můžete ve Stavovském divadle. Pro návštěvníky bude připraven také welcome drink, novoroční přípitek se sólisty Národního divadla i tanec na jevišti za doprovodu živé hudby.

7. Silvestrovské groovy v Jazz Docku

Za rytmu nejenom jazzu, ale i soulu, popu, funku, fusion i groove jazzu můžete strávit poslední letošní noc ve smíchovském Jazz Docku. Během večera klub rozezní dvě kapely – speciální silvestrovské uskupení složené z předních hráčů české hudební scény Jazz Dock House Band a americká formace v čele se zpěvačkou Emily Thiel Yo Soy Indigo. V ceně vstupenky na stání je welcome drink, na sezení i tapasový talířek.

8. Prague Burlesque Silvestr

Novoroční večírek s hvězdami Pražské burlesky se odehraje v prostorách vinohradského divadla Royal. Těšit se můžete na nový program s názvem Exotické šarády, při kterém se bude pořadí vystupujících burlesek ve velkolepých kostýmech na pozadí světelného designu určovat hozením mincí.

9. Silvestr v Aeru

Rádi byste silvestr strávili bez rachejtlí, ohňostroje a alkoholu? Klidný večer nabízí žižkovské kino Aero, které bude od 15 hodin promítat klasiku bratrů Coenových Big Lebowski a následně od 17.30 hodin nové drama Všichni to vědí s Javierem Bardemem a Penélope Cruz v hlavních rolích. Program zakončí ve 20.30 hodin kultovní taneční snímek Flashdance.

Foto Pixabay

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!