Kam v Praze na silvestra? Do kina, na výhled na ohňostroje i stand-up párty

Kam v Praze na silvestra? Do kina, na výhled na ohňostroje i stand-up párty 

Nemáte zatím program na poslední den roku? Přinášíme tipy na silvestrovské akce v metropoli pro každého – filmového či divadelního fajnšmekra, milovníka stand-up comedy i nablýskaných večírků.

Do divadla

Národní divadlo vás od 17 hodin na Nové scéně vezme namísto hlediště do cirkusového šapitó, které vtáhne panoramatickým obrazem a triky s prolínáním filmu a reality v představení Kouzelný cirkus. Dílo Laterny magiky je vhodné i pro ratolesti.  

Ježíšův příběh je v muzikálové podobě Jesus Christ Superstar dobře známý. RockOpera Praha však osud mesiáše očima jeho matky zasadí do rockového hávu. Od 19 hodin se v premiéře odehraje koncertní provedení tamní nové opery Maria Madonna v hlavních rolích s Janem Toužimským a Marií Steigerwaldovou.

Problémy prvního světa z mužské perspektivy předvede současná komedie Testosteron na prknech Divadla na Fidlovačce, v níž se objeví Tomáš Měcháček po boku Karla Zimy či Václava Šandy. Na programu bude v pátek hned dvakrát, a to ve 14 a poté v 18 hodin.

Mladík přezdívaný kvůli svému vzhledu Zombík nemá dostatečné vzdělání, ale horoucně touží po životním štěstí. Jeho strastiplnou pouť nabízí inscenace Zlatá pláž autorského dua podepsaného pod filmem Kobry a užovky, režiséra Jana Prušinovského a scenáristy Jaroslava Žváčka. Divadlo na Zábradlí hru s Jiřím Černým, Jiřím Vyorálkem, Janou Plodkovou, Petrem Čtvrtníčkem a dalšími uvede na silvestra od 20 hodin.

Sváteční vydání participační hry Městečko Palermo usíná, která parafrázuje oblíbenou dětskou hru, chystá od 18 hodin Divadlo NoD. Kromě herního zážitku se příchozí mohou těšit na italské menu s tematickými drinky a na electroswingovou tančírnu. Po půlnoci se tamní kavárna otevře i pro další hosty bez vstupenky, kterým scéna doporučuje dress code inspirovaný dvacátými lety.

Na koncert

Pódium ve smíchovské bárce Jazz Dock ovládne po dvacáté hodině dvojice interpretů. S tvorbou na pomezí blues, jazzu a funku se zde představí Justin Lavash, kterého vystřídá speciální jamband složený z předních hráčů tuzemské scény, hrající fusion a neofunkové skladby, ale také předělávky Davida Bowieho, Radiohead či Depeche Mode. Ke vstupence dostanete welcome drink, sedící návštěvníci i tapasový talířek plný pochutin.

Jazzové melodie a argentinské tango budou kralovat silvestrovskému večeru v podání Radka Baboráka a jeho ansámblu Orquestrina od 20 hodin v Rudolfinu.

Na film

Silvestrovské projekce se staly stabilní součástí programu žižkovského kina Aero. To kromě devadesátkového kultu Big Lebowski tentokrát láká také na jednozáběrový snímek Bod varu z prostředí kuchyně luxusní restaurace i na severskou dramedy o milostných vztazích Nejhorší člověk na světě.

Co bylo na televizních obrazovkách myslitelné i nemyslitelné od premiérového čtvrtého června 1993, by dnes nejspíš už neprošlo. Návrat do divokých devadesátek zajistí promítání nesmrtelné České sody shrnuté do celovečerního filmu, který stihnete od půl deváté večer v letenském Bio Oko

Do společnosti

Pokud hledáte co nejlepší výhled na ohňostroje, můžete zamířit na Střechu Lucerny, která se vůbec poprvé za století své existence otevírá v tento den veřejnosti. V ceně vstupného po 22. hodině je zahrnuta láhev prosecca. Otevřeno tu však bude i od 13 do 20 hodin, v půl čtvrté návštěvníky čeká živé vystoupení orchestru s tradiční Rybovkou.  

Silvestrovský koktejl s cukrovou vatou, slevovou akci na prosecco, živou hudbu nebo také bezplatné vykládání tarotových karet a líčení make-up artistkou nabídne nejnovější přírůstek do Manifesto Market rodiny na Andělu, který otevře své brány úderem sedmnácté hodiny.

Speciální drinky, hudební set a zlatý hřeb ve formě stand-upových výstupů souboru Underground Comedy nebudou chybět po devatenácté hodině v klubu Rock Café na Národní.

Foto: Pexels

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!