Divadlo ABC uvede hru Evžen Oněgin. Focení na vizuály probíhalo netradičně

Divadlo ABC uvede hru Evžen Oněgin. Focení na vizuály probíhalo netradičně

Premiéra nové inscenace Evžen Oněgin režiséra Pavla Kheka se nezadržitelně blíží. V sobotu 11. června se slavný Puškinův milostný příběh nenaplněné lásky představí prvním divákům. Divadlo ABC k této příležitosti zorganizovalo jedinečné focení na vizuály, ze kterého vám přinášíme tento fotoreport.

hodnoceno 6x
Líbí? Pošlete to dál...

Každý z nás má v sobě zasuté vzpomínky na lásky, které se nestaly..Každý z nás má v sobě zasuté vzpomínky na lásky, které se nestaly..

Slavný milostný příběh nenaplněné lásky, hledání smyslu a životního cíle od A. S. Puškina uvede Divadlo ABC 11. června. Dramaturgyně Věra Mašková na úvod popsala, v čem spočívá přitažlivost hry:

Síla romantického příběhu Evžena Oněgina, příběhu velké lásky, která se mine, je v tom, že každý člověk alespoň jednou v životě v podobné situaci byl, každý z nás má v sobě zasuté vzpomínky na lásky, které se nestaly. A tyto lásky mají hořkosladký nádech právě proto, že se neuskutečnily, že se nikdy neutopily v realitě, nikdy nebyly konfrontovány s všedností života. Další devizou románu je, že ve filozofické rovině v sobě nese vzpouru proti malosti a obyčejnosti života.“

Inscenace by měla být výjimečná i díky jevištnímu zpracování: „Poetičnost díla se dá vyjádřit i vizuálně. Od začátku na tom spolupracovali světelný designér Jan Beneš, kostýmní výtvarnice Agnieszka Pátá-Oldak a scénograf Michal Syrový. Výsledkem je, že kdybyste zastavili příběh, obraz sám o sobě píše význam, vnitřní situaci. Snažíme se mluvit i obrazem,“ říká režisér Pavel Khek.

Pro Jiřího Hánu je role Evžena Oněgina velkou výzvou, dlouho nezkoušel inscenaci ve verších, nejtěžší prý je ohlídat, aby repliky dávaly smysl a zároveň nechyběly emoce, také nejde jen tak nahradit slovo, když vám náhodou vypadne text.

Představitelka Taťány Petra Tenorová zauvažovala, jak by se zachovala na jejím místě, a přiznala, že neví: „Žena, která by opustila Gremina, by ztratila i samu sebe, hrdost, přestala by si sama sebe vážit, přestal by si jí vážit i Oněgin, tím pádem by to nemělo význam.“

V inscenaci se dále představí Henrieta Hornáčková, Aleš Bílík, Jitka Smutná, Hana Doulová, Jiří Schwarz nebo Jaroslav Vlach

Finálních fotky od Aleny Hrbkové budou k vidění ve foyer Divadla ABC a v programu k inscenaci.

 Foto: Marián Juskanin 

Další náhodné fotky z galerie...

..přestal by si jí vážit i Oněgin, a tím pádem by to nemělo cenu.Oficiální vizuál od fotografky Aleny Hrbkové.  Žena, která by opustila Gremina, by ztratila i samu sebe.Fotoreport z oficiálního focení.

|

Více o této akci...

Evžen Oněgin

14.1.2019 v 19:00 hod. (pondělí)

Koupit vstupenku

Evžen Oněgin

11.2.2019 v 15:00 hod. (pondělí)

Koupit vstupenku

Prostor pro tvůj názor...

Komentovat může pouze přihlášený fanoušek...