Wintersleep v Praze

Praha 10, Krymská 12

5.10.2016

213,- v předprodeji, 250,- na místě

Koupit vstupenku

Další vstupenky na Rock/Pop

Wintersleep v Praze

S názvem, který se hodí k labelu Nova Scotia poměrně dobře, založili Paul Murphy (zpěv a kytara), Tim D'Eon (kytara a klávesy), Jud Haynes (baskytara), Jon Samuel (klávesy) a Loel Campbell (bicí) kapelu Wintersleep v roce 2001. Na labelu Nova Scotia vydali své první dvě alba v roce 2003 Wintersleep a v roce 2005 nepojmenované album.

V roce 2006 podepsali Wintersleep smlouvu s Labwork, dceřinou společností EMI Kanada. V roce 2007 basák Haynes opustil skupinu. Rychlá výměna za Mikea Bigelowa zajistula dokončení jejich třetího alba s názvem Welcome to the Night Sky, se kterým v roce 2008 získali kanadskou hudební cenu Juno. V roce 2010 pak vydali desku New Inheritors, která se umístila na 12.místě kanadského žebříčku.

Na desce Ho Human hledali s koprocudenty Davee Fridmanem a Tonym Dooganem své zvukové limity. Ke konci roku 2015 oznámili, že podepsali celosvětovou smlouvu s s Dine Alone Records a začátkem letošního roku vydalu své šesté album Great Detachment.

Wintersleep se v Praze poprvé představili v roce 2009 jako support britských Editors. Svůj premiérový sólový koncert v České republice odehrají 5.října letošního roku v pražském Café V lese.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Doporučujeme Hudební kluby - Praha 10 Akce v okolí
  • Divadlo X10/Strašnické divadlo

    Nejoblíbenější divadlo poblíž

    Divadlo X10/Strašnické divadlo
    Praha 10, Solidarity 53

    Divadlo X10 bylo založeno v roce 2013 jako divadlo jasné dramaturgie,... zobrazit více


Umělci: Wintersleep

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.