Prague Proms 2016: Melody Gardot

Prague Proms 2016: Melody Gardot

Adresa:

Praha 1, Náměstí Republiky 5

Termín: 26.7.2016
Vstupné:

450 - 2150 Kč

26červenec úterý 19:00

Žánr: koncertyPrague Promssoul funk gospel


Okouzlující sedmadvacetiletá zpěvačka, kytaristka a klavíristka s neuvěřitelným charismatem a krásným hlasem, nyní přijíždí i na Prague Proms, pohladit duše a srdce posluchačů.

Sama Melody Gardot říká, že by jí nikdy nenapadlo věnovat se hudbě profesionálně, ačkoliv  z hudební rodiny pochází. Když ji v roce 2003 srazilo z kola auto, utrpěla poškození mozku a při zotavování jí lékař "naordinoval" terapii hudbou. Poslech hudby a snaha zpívat pomáhá mozku hledat nové cesty a posouvá mysl dál a dál. Zpočátku se naučila na hudbu jen broukat a později už byla schopna i zpívat a své pokusy si nahrávat. Dělala obrovské pokroky a nakonec začala psát i své vlastní písně. 

Melody Gardot zatím vydala čtyři alba a jedenáct singlů. Na koncertě zazní i písně z prozatím poslední desky z roku 2015 “Currency of Man” . Oproti albům minulým, více odkazuje k soulu, funku i gospelu amerického západního pobřeží, a to nejenom hudebně, ale i texty. Písně byly hluboce ovlivněny lidmi, s nimiž se setkala v Los Angeles a mezi nimiž bylo i mnoho lidí bez domova. Vypráví jejich příběhy, společensky kritická témata, v nichž popisuje život lidí na okraji společnosti. 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Prague Proms 2016:...

Tyn Yard ResidencePraha (304 metrů)

The Emblem HotelPraha (705 metrů)

ValentinskaPraha (827 metrů)