Czech Jazz Contest 2015

Czech Jazz Contest 2015

Adresa:

Praha 1, Národní 20

Termín: 25.2.2015 29.3.2015

25únor čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyjazzsoutěžCzech Jazz Contest


SOUBOJ MLADÝCH JAZZOVÝCH TALENTŮ

 Reduta Jazz Club Praha ve spolupráci s agenturou EUROCONCERT a za podpory společnosti Music City, Visegrad Fund a Městské části Praha 1 uvádí další ročník soutěže mladých jazzových kapel a sólistů CZECH JAZZ CONTEST 2015, která odstartuje již v úterý 24. února prvním soutěžním večerem a skrze další semifinálová kola vyvrcholí v březnu finálovým večerem a slavnostním vyhlášením těch nejlepších! Každé kolo soutěže představí ve dvou večerech čtyři kapely a odborná porota rozhodne o vítězi, který následně postoupí do večera finálového. V něm se v ojedinělém souboji všech vybraných kapel rozhodne o vítězi i držitelích dalších cen!

CZECH JAZZ CONTEST 2015 je jedinečný souboj mladých osobností nejen českého jazzu, primárně určený pro začínající hudebníky a studenty, avšak svým charakterem a doprovodnými akcemi je přitažlivý i pro širokou  veřejnost. Cílem akce je zviditelnění mladých českých a zahraničních kapel formujících se zejména na konzervatořích a uměleckých školách, a rovněž přiblížení kvalitní jazzové hudby jejich vrstevníkům

V projektu soutěže CZECH JAZZ CONTEST 2015 počítáme s realizací čtyř semifinálových kol, ze kterých postoupí čtyři kapely doplnění další jednou tzv. divokou kartou do finálového večera během něhož bude následně určen vítěz. Celkem soutěž trvá pět týdnů, každý týden dva semifinálové večery, završené pátý týden večerem finálovým. Průběh celé soutěže okoření několik workshopů a doprovodných koncertů porotců. Soutěží se o věcné ceny, pořadí určí odborná porota, a o cenu diváků, kterou budou mít možnost ovlivnit i samotní návštěvníci. Soutěž staví na interaktivním konceptu, který vtáhne obecenstvo ještě více do dění na pódiu.

Do letošního semifinále soutěže CZECH JAZZ CONTEST 2015 se kvalifikovaly projekty z devíti zemí světa (ČR, Německa, Dánska, Slovensko, Maďarska, Polska, Ukrajiny, Ruska a USA). Ti nejlepší mladí hudebníci opět dostanou svou šanci prosadit se v legendárním klubu před odbornou porotou a zařadit se mezi finalisty a vítěze předchozích ročníků, kteří se dnes mohou pyšnit úspěchy i na mezinárodní hudební scéně.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Czech Jazz Contest 2015

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (494 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (550 metrů)

ValentinskaPraha (616 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (360 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (27 m)