Klasika u Wericha: Barbora Kubíková, kytara - Španělský večer

Klasika u Wericha: Barbora Kubíková, kytara - Španělský večer

Adresa:

Praha 1, U Sovových mlýnů 501/7

Termín: 10.8.2021 v 19:00 hod. (úterý)
Vstupné:

590

10srpen úterý 19:00

Žánr: koncertyKlasika u Werichakoncertyklasika


Barbora Kubíková, česká kytaristka, která v lednu 2019 s velkým úspěchem debutovala ve Španělsku, kde s tamním orchestrem pod vedením Josého Cury provedla Rodrigovo Concierto de Aranjuez. Barabora Kubíková je právem považována za jeden z největších českých kytarových talentů. Hostem večera je mezzosopranistka Ester Pavlů, hostující sólistka Národního divadla, která si rovněž s José Curou zazpívala na jeho koncertu v Prate a ztvárnila roli Feneny v jeho pražském nastudování Verdiho Nabucca. Na klavír doprovází Ahmad Hedar. Zazní Albéniz, Tárrega, Turina, Falla, Torroba, Llobet nebo Lorca.

Hudební slavnosti na zahradě Werichovy vily nazvané „KLASIKA U WERICHA“ – nový komorní festival vážné hudby v přilehlých venkovních prostorách Werichovy vily na pražském malostranském ostrově Kampa. Toto jedinečné místo s „geniem loci“ rozezní v průběhu pěti letních večerů klasická hudba v podání výjimečných, mimořádně talentovaných mladých umělců, špičkových profesionálů, kteří za sebou mají řadu úspěchů na české i zahraniční scéně. Dramaturgie pěveckých koncertů a hudebních vystoupení je zaměřena lehce nadčasově a „cestovatelsky“ – na letošním ročníku tak zazní české, francouzské či španělské písně, instrumentální program byl volen tak, aby se hodil pod širé nebe.

Sólistou prvního koncertu (29. 6.) je houslista Jan Mráček, nejmladší sólista v historii Symfonického orchestru Českého rozhlasu, v jehož podání zazní za klavírního doprovodu Lukáše Klánského Brahms, Smetana, Bartók, Fibich a Dvořák. Dva následující koncerty jsou věnovány písňovému repertoáru – „Francouzský večer“ (20. 7.) patří Ester Pavlů (mezzosoprán) a „V národním tónu“ (21. 7.) Elišce Gattringerové (soprán) s Romanem Hozou (baryton). Oba pěvecké večery doprovodí přední klavírista a korepetitor Ahmad Hedar. Čtvrtý koncert (10. 8.) nabídne ochutnávku španělské hudební tvorby, a především umění mladé kytaristky Barbory Kubátové, jednoho z nejvýraznějších talentů současné mladé kytarové generace. Festival pak završí Parnas Quintet (7. 9.), dechové kvinteto složené ze členů Orchestru Janáčkovy opery ND v Brně a Filharmonie Brno. Podmanivá atmosféra klasicistní vily protknuté kouzlem osobnosti Jana Wericha, tiché zurčení přilehlé Čertovky, to vše umocněno nádhernými melodiemi české i světové tvorby. Jinými slovy, nezapomenutelný zážitek, který zalahodí uchu a zároveň pohladí po duši. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Další akce z cyklu "Klasika u Wericha"

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Klasika u Wericha:...

Hotel CharlesPraha (313 metrů)

Hotel KampaPraha (321 metrů)

Pawlansky ApartmányPraha (337 metrů)