Přejít na stránky Ticketpro.cz

Valašské divadelní léto 2012

Adresa:

Praha 8, Pod Hájkem 1

Termín: 25.7.2012 2.9.2012

25červenec čtvrtek 01:00

Žánr: folkfestival


Ve Valašském Muzeu v přírodě probíhá každoročně během léta mnoho kulturních a folklórních akcí...

„Nechceme budovati mrtvé skladiště předmětů, chceme zbudovati pomocí praktického národopisu živé muzeum, v němž zděděné tradice valašské minulosti a svéráz plemene a bydliště lidu jsou udržovány při životě výkony práce, zvyky, tanci a zpěvy a obřadnostmi lidu.“ Tyto, na svou dobu zcela moderní názory, vyslovil již zakladatel valašského Muzea v přírodě Bohumír Jaroněk (v časopise Naše Valašsko, 1932).

A právě proto ve Valašském Muzeu v přírodě probíhá každoročně během léta mnoho kulturních a folklórních akcí. Festival „Národopisné léto“, velký folklóristický festival „Rožnovské slavnosti“ a mnoho dalších, při nichž areál Valašského Muzea v přírodě žije svým nenapodobitelným tradičním životem. Vystupují zde soubory písní a tanců, jsou zde k vidění tradiční řemesla, kroje, zvykosloví, konají se zde jarmarky, trhy, veselice…

Umělecká agentura Pragokoncert Bohemia, a.s. letos již podesáté obohacuje program Valašského Muzea v přírodě uměním divadelním. V průběhu letních prázdnin se zde v rámci 10. ročníku festivalu „VALAŠSKÉ DIVADELNÍ LÉTO“ vystřídají ty nejlepší divadelní a hudební soubory a umělci současnosti a pokusí se tak vdechnout Muzeu radostný a veselý život ještě z další oblasti lidského života.

Divadlo bylo, je a vždy bude významnou součástí lidského bytí. Proč tedy nebudovat další tradici léta na Valašsku a v jeho srdci – Valašském Muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm?

„Tance, lidové obřadnosti, veselí a hra se nedají v muzeích uschovat. Žijí jen, jsou-li zatančeny a znovu prožity.“ Proto se v amfiteátrech valašského Muzea v přírodě veselme a radujme v tradicích umění.

Festival „Valašské Divadelní léto“ se koná ve spolupráci s Valašským Muzeem v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

5březen sobota 20:00

12březen neděle 19:30

4květen středa 19:30

Lola Marsh

, Kubelíkova 27 Koncert

Ubytování v okolí akce Valašské divadelní...

Wellness Hotel STEPPraha (591 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (3 km)

Výstaviště HolešovicePraha (3.4 km)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (3.4 km)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (4.2 km)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (2.1 km)