Bitosti, Poetic Filharmony, Portico Quartet (UK)

Bitosti, Poetic Filharmony, Portico Quartet (UK)

Adresa:

Praha 3, Kubelíkova 27

Termín: 20.4.2012

20duben čtvrtek 01:00

Žánr: rockpopinstrumentálfestivaljazzelektro křest


V pátek 20. dubna v Paláci Akropolis uvede festival Mladí Ladí Jazz jednu z nejzajímavějších hudebních performancí tohoto jara, exkluzivní koncert hvězdné kapely PORTICO QUARTET. Nominováni na prestižní cenu Mercury, účastníci nejznámějších jazzových festivalů v Evropě, představí v Praze své nové stejnojmenné album – na jediném koncertu v Praze pro celý rok 2012. Kromě Prahy, vystoupí Portico Quartet i na letošním Colours of Ostrava!

MLADÍ LADÍ JAZZ
Formace Portico Quartet s předskokany v podání kapel Bitosti a Poetic Filharmony se představí v rámci festivalu Mladí Ladí Jazz, mezinárodního jazzového festivalu zaměřeného mimo jiné na podporu a propagaci jazzu zejména mezi mladými lidmi. Festival započal již minulý pátek 13. svým třetím ročníkem, a navzdory pro pověrčivé špatně zvolenému datu, znamenal úspěšný start měsíčního „jazzování“. Mladí Ladí Jazz potrvá až do 3. května a nabídne takové hudební skvosty, jakými budou křest nového CD jazzové rodiny Idy Kelarové, vystoupení nejlepšího současného světového akordeonisty Lelo Niky či podmanivý zvuk saxofonu Tonyho Lakatoshe.

ELEKTRIZUJÍCÍ ATMOSFÉRA V MIMOZEMSKÝCH ROVINÁCH
Jazz, živý dnb, acid jazz i prvky klasické hudby - tímto hudebním mixem, který představí nu-jazzový kvartet Bitosti, odstartuje večer v pražském Paláci Akropolis. Kapela vznikla v roce 2010 v Praze ve složení Radim Knapp (trubka), Richard Bezděk (klávesy), Petr Klementis (Baskytara) a Vojtěch Meluzín (bicí).

Dalším mladým jazzovým výhonkem jsou Poetic Filharmony. Jejich hudba se dá popsat jako proud mísící v sobě instrumentální post psychydelic rock, jazz fusion a drum´n´bass. Na pátečním koncertě představí tato mladá kapela nový junglový set s kytaristkou Blankou Maderovou, která doplní kapelu o svůj kytarový projev a v Poetic Filharmony netradičně i o vokál. Rytmická sekce bude tepat ve složení Jan Červenka (bicí) a Roman Džačár (baskytara). Na minimoog voyager a prophet zahraje klávesista Martin Cikánek.

Přestože je britské nu-jazzové uskupení Portico Quartet složeno z poměrně mladých hudebníků, dokázali již oslovit statisíce fanoušků po celém světě. V letošním roce vystoupili či budou vystupovat na největších jazzových festivalech v Evropě (švýcarský Davos Festival nebo London Jazz Festival). Britská čtyřka z východního Londýna představí v rámci evropského turné své nové album České republice pouze na Mladí Ladí Jazz 2012. Na albu, jež vyšlo v lednu, jsou propojeny mnohé nové zkušenosti a vlivy.

Oproti jejich dřívějšímu hudebnímu projevu je deska více elektronická, ovlivněná tvůrci jako jsou Burial či Mount Kimbie, případně zvukovými experimentátory typu Flying Lotus. Kapela ve složení Duncan Bellamy (bicí a elektronika), Jack Wyllie (saxofony a elektronika), Milo Fitzpatrick (baskytara a elektronika) a Keir Vine (hangy a klávesy) byla v roce 2008 nominována na prestižní cenu Mercury, vedle takových hvězd jako jsou například Radiohead či Rachel Unthank.

Sami sebe charakterizují Portico Quartet jako post-jazz. Jejich hudba je velice intimní, v kombinaci s elektrickými efekty navýsost individuální a jedinečná.

Program večera:
20.4. – Palác Akropolis
19h Bitosti
19:45h Poetic Filharmony
20:30h PORTICO QUARTET (UK)

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Praha 3 Akce v MČ Praha 3

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Bitosti, Poetic...

Žižkovská televizní věžPraha (208 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (613 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (1 603 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (202 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 604 m)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (1 412 m)