Arild Andersen Quartet

Arild Andersen Quartet

Adresa:

Praha 2, Karlovo náměstí 23

Termín: 8.4.2021

8duben čtvrtek 19:30

Žánr: koncertyjazzhudba koncertyJazz Meets World


Arild Andersen je kontabasista, kterého lze v evropském jazzu skutečně nazvat legendou. Jeho kariéra začala již v roce 1967. Spolu s Janem Garbarkem, Terje Rypdalem a Jonem Christensenem vydal jedno z prvních alb ECM, „Afric Pepperbird“. Během následujících let hrál se Stanem Getzem, Sonny Rollinsem, Donem Cherrym, Chickem Coreou, Dexterem Gordonem, George Russellem, Paul Bleyem, Petem Methenym, Billem Frisellem, Tommy Smithem a mnoha dalšími. V 80. letech založil svou legendární skupinu Masqualero s Jonem Balkem, Nilsem-Petterem Molværem, Jonem Christensenem a Tore Brunborgem, která koncertovala po celém světě. Masqualero se jako kvartet (Arild, Nils-Petter, Torre a Jon) objevilo začátkem 90. let v Praze, Přerově a Bratislavě.

Arild vydal 22 alb pod vlastním jménem na ECM. Celá jeho diskografie je kusem živé jazzové historie, ale pevně propojené s přítomností a jeho velká hudební radost, groove a kreativita vychází z vynikající techniky. Je také fantastickým skladatelem. Repertoár jeho kvarteta se skládá hlavně z Arildových skladeb.

Pianista a skladatel Helge Lien podal v posledních deseti letech spoustu důkazů o tom, že na jazzovou scénu vstoupil nový norský pianista velmi velkého kalibru. Posluchači se s ním mohli setkat v různých konstelacích od sólového klavíru, dua, po sidemana, ale i lídra tria. Sólově vystoupil v Praze v roce 2000 na 5. ročníku Mezinárodního festivalu jazzového piana.

Marius Neset je saxofonista a skladatel, který se stal jedním z nejdiskutovanějších přírůstků na evropské jazzové scéně. Oslňuje publikum po celé Evropě příkladnou technikou, energickou tvořivostí, představivostí a virtuozitou na tenor a soprán saxofony.. Se svou skupinou vystoupil v rámvu JMW v roce 2017

Håkon Mjåset Johansen, hráč na bicí a skladatel, má na svém kontě spolupráci s řadou významných jazzových muzikantů jako je Chick Corea nebo Jan Garbarek. Jako sideman účinkuje v mnohých kapelách: S Håvard Wiik Trio vystupoval s Ole Morten Våganem a na Oslo Jazz Festival 2006 hrál s Jonem Gordonem v kvartetu s Rogerem Arntzenem a Asbjørnem Lerheimem. Byl také řádným členem kvarteta Håvard Stubø.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Další akce z cyklu "Jazz Meets World"

Hudební kluby - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Arild Andersen Quartet

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (283 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (806 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (1 026 metrů)