Emile Parisien Quartet (Francie)

Emile Parisien Quartet (Francie)

Adresa:

Praha 2, Karlovo náměstí 23

Termín: 27.2.2020 v 19:30 hod. (čtvrtek)

27únor čtvrtek 19:30

Žánr: koncertyhudba koncertyjazzJazz Meets World


Francouzský saxofonista Emile Parisien, narozený v roce 1982, se zapsal na Marciac College v roce 1993, kde se vytvořil hudební formaci se zkušenými hudebníky jako Pierre Boussaguet, Guy Laffitte a Tonton Salut.

Během let měl příležitost spolupracovat s několika významnými osobnostmi jazzu: Wynton Marsalis, Chris Mc Bride, Johnny Griffin nebo Bobby Hutcherson, kteří mu dali příležitost hrát si s nimi na významném Marciac Jazz Festival.

V roce 2000 se Emile Parisien přestěhoval do Paříže. Od té doby hrál ve Francii i v zahraničí s hudebníky jako Daniel Humair, Michel Portal, Jean-Paul Celea, Jacky Terrasson, Claude Tchamitchian, Yaron Herman, Gueorgui Kornazov, Rémi Vignolo, Manu Codjia, Hervé Sellin, Charlier / Sourisse , Christophe Wallemme a Roberto Negro.

Od roku 2004 Emile prosazuje svou uměleckou identitu založením skupiny Emile Parisien Quartet s hudebníky:  Julien Touery (klavír), Sylvain Darrifourcq (bicí) a Ivan Gélugne (kontrabas). Toto kvarteto, inspirované skladateli 20. století, jako jsou Hector Berlioz, Igor Stravinski, Arnold Schönberg, Richard Wagner a John Coltrane, Wayne Shorter nebo Ornette Coleman, přidává do své hudby jakýsi expresionistický charakter, kde je vedoucím principem improvizace. Posunutím konkrétních hranic získává skupina velmi osobní a rozhodně moderní výraz.

V roce 2016 Parisien vytvořil kvintet s německým klavíristou Joachimem Kühnem, portugalským bubeníkem Marioem Costaem a francouzským kytaristou Manu Codjiou a francouským kontrabasistou Simonem Tailleu, s kterými jako hosté nahráli Michel Portal (basový klarinet) a Vincent Peirani (akordeon) slavné album „Sfumato“, které bylo zvoleno „Victoires du Jazz“ jako nahrávka roku ve Francii, a silně rezonovalo bylo po celé Evropě.

V roce 2012 byl Emile Parisien zvolen Jazzovou Akademií „nejlepším francouzským hudebníkem roku“ a v roce 2014 získal cenu „Victoires de la Musique“ za nahrávku v duu s Vincentem Peiranim  „Belle époque“ a  a cenu „Victoires du Jazz“ pro nejlepšího umělce.

Do Prahy přijíždí v kvartetu: Emile Parisien - sopran- a tenor saxofon / Julien Touéry – piano / Ivan Gélugne  -  kontrabas / Julien Loutelier -  bicí

Další akce z cyklu "Jazz Meets World"

Hudební kluby - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Emile Parisien Quartet...

EA Hotel Crystal PalacePraha (257 metrů)

Hotel Majestic PlazaPraha (270 metrů)

EA Hotel SonataPraha (588 metrů)