Andreas Greiner: Monument pro 308

Andreas Greiner: Monument pro 308

Adresa:

Praha 5, Ke Sklárně 15

Termín: 23.11.2018 27.1.2019
Vstupné:

zdarma

23lis - 27led celý den

Žánr: výstavyumění socha sochařství galerie praha

Umělci: Andreas Greiner


Monumentální socha připomínající kostru dinosaura z přírodovědného muzea vzdává hold novodobému zvířecímu druhu: brojlerovému kuřeti typu Ross 308. Tento hybridní typ rychlerostoucí drůbeže byl vyvinut v 50. letech minulého století  kvůli uspokojení potřeb potravinářského průmyslu. Pomocí speciálních krmných směsí dorůstají brojlerová kuřata do požadované hmotnosti a velikosti pro porážku během přibližně třiceti dní. Velmi často se u tohoto typu rychlerostoucích kuřat projevují nemoci způsobené jejich nepřirozenou fyziologií a životními podmínkami.

Německý umělec Andreas Greiner vytvořil Monument ve spolupráci s výzkumnými institucemi a zdravotnickými laboratořemi. Sochařské instalaci předcházel výzkumný proces využívající vědecké testující technologie a zobrazovací procesy jako je skenování elektronovým mikroskopem, výpočetní tomografie (CT) a spektrální DNA analýza.

Německý výtvarník, který svou tvorbu rozvinul na základě otázek týkajících se bytí, které ho vedly k modifikacím živého: bioinženýrství a přetváření přírodního prostředí. Tím, jak ve svém uměleckém přístupu...

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Andreas Greiner:...

Botel Vodník Praha 5 (259 metrů)

BOTEL RACEK Praha 4 - Podolí (548 metrů)