To nejlepší ze sbírek Západočeské galerie v Plzni

To nejlepší ze sbírek Západočeské galerie v Plzni

Adresa:

Plzeň, Pražská 13

Termín: 24.10.2021 28.11.2021

24říj - 28lis celý den

Žánr: výstavyumění výtvarné umění české umění galerie historie Plzeň


Víte, že umělecká sbírka Západočeské galerie v Plzni patří k nejvýznamnějším v rámci regionálních galerií v ČR? Cílená snaha několika generací odborných pracovníků Západočeské galerie v Plzni i předchozích institucí vedla k tomu, že dnešní sbírka představuje jednu ze zásadních uměleckých kolekcí v zemi. Ve sbírce je uložena řada mimořádně cenných uměleckých děl, přičemž mnohá z nich patří k významným pracím z hlediska vývoje celého českého umění.

ZČG spravuje sbírku čítající kolem 13 000 výtvarných exponátů v časovém rozpětí od středověku po současnost, jejíž hodnota, srovnatelná s aktuálními cenami na trhu s uměním, se pohybuje kolem 1,5 mld. Kč. Tato sbírka je deponována v naprosto nevyhovujících podmínkách středověkého objektu, který má galerie ve výpůjčce od města Plzně. Již několik let je zde vyčerpána kapacita úložného prostoru a nelze tu dodržet požadované klimatické podmínky. Zásadním problémem je také skutečnost, že Západočeská galerie jako jediná z obdobných zařízení v České republice nedisponuje možností sbírku prezentovat veřejnosti stálou expozicí. Díla jsou dlouhodobě uložena v depozitářích a zapůjčována na jiné výstavy v ČR i v zahraničí. Galerie tak nemůže plnit jednu ze základních rolí muzea jako veřejné služby.

Z těchto důvodů jsme se rozhodli představit veřejnosti některá nejvýznamnější díla alespoň na výstavních panelech na pozemku U Zvonu, kde má stát nová budova galerie. Je zde blíže představen projekt nové budovy a také současný stav prací na Semlerově rezidenci, která se řadí mezi unikáty regionu.

Otevírací doba 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Plzeň Akce v obci Plzeň

Podobné akce

Ubytování v okolí akce To nejlepší ze sbírek...

Vila VerunkaPlzeň (6.3 km)

Sportpenzion PohodaPlzeň (6.9 km)

Relaxklub TřemošnáPlzeň (7.2 km)

Doporučené akce v Plzni

Akce v Plzni na Jiný den?