Západočeská galerie v Plzni, Plzeň

Západočeská galerie v Plzni

Plzeň, Pražská 13

Není tu akce, kterou Západočeská galerie v Plzni pořádá? Přidej ji

Západočeská galerie v Plzni využívá k výstavním účelům dva historické objekty v centru města - někdejší středověkou tržnici, od r. 1972 výstavní síň „Masné krámy“, a zrekonstruovaný goticko-renesanční dům č. p. 13 v Pražské ulici.

Západočeská galerie v Plzni patří k významným galerijním institucím. Její sbírky pokrývají období od 14. století po současnost a vedle jednotlivých špičkových děl obsahují kvalitní soubory umění 19. století, umění přelomu století a české moderny, zahrnující zvláště hodnotnou sbírku kubismu.

Sbírkový fond Západočeské galerie v Plzni v současnosti čítá na 10 000 děl. Těžištěm sbírky Západočeské galerie v Plzni je umění 19. až 1. třetiny 20. století.  V rámci regionu a v některých případech i v kontextu českého umění hraje důležitou úlohu soubor regionálního umění 19. a 20. století, jehož významní představitelé jsou zařazeni do jednotlivých kapitol sbírkového fondu.

Náročný výstavní program, vydavatelská činnost a kvalita sbírek ji řadí k nejvýznamnějším muzeím a galeriím v republice. Ve výstavních síních představuje krátkodobé výstavní projekty. Otevřeno je denně kromě pondělí od 10,00 do 18,00 hodin.Západočeská galerie v Plzni a okolí - aktuální program a vstupenky

26čer - 29zářcelý den

Miloš Ševčík: Essentia minimalis

Západočeská galerie v PlzniVýstava

23říj - 2únocelý den

Rostislav Vaněk

Západočeská galerie v PlzniVýstava
Další akce v okolí Cyklotrasy v okolí
vytisknout

Západočeská galerie v Plzni na fotkách...

Máš lepší fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Západočeská galerie v Plzni: Napsali jsme...

Štítky

Západočeská galerie v Plzni: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!