Cestovatelské pohádky s ilustrátorem Adolfem Dudkem a autorkami Severinovou a Korcovou

Cestovatelské pohádky s ilustrátorem Adolfem Dudkem a autorkami Severinovou a Korcovou

Adresa:

Ostrava, Smetanovo nám. 8

Termín: 17.6.2016
Vstupné:

0

17červen pátek 16:00

Žánr: ostatní akcepro dětiseminářzdarmaknihy


pátek 17. června v 16.00, KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY Ostrava Nejprodávanější ilustrátor dětských knih Adolf Dudek navštíví ostravský Dům knihy KNIHCENTRUM.cz. Jeho nejnovější kniha, kterou doplnil svými obrázky, vyšla letos v nakladatelství BOOKMEDIA, autorkami jsou Jitka Severinová, Stanislava Korcová.

Nenechte si ujít pohádkové kreslení Adolfa Dudka u příležitosti vydání nové knihy Cestovatelské pohádky spojené s autogramiádou a křtem knihy za účasti všech tří autorů v pátek 17. června v 16.00. Honzík je trpaslík, který nerad spinká, a tak pomocí kouzelného zaklínadla cestuje po světě. Navštíví zajímavé země, kde potká nové kamarády a zažije s nimi spoustu legrace a dobrodružství. Knihu Cestovatelské pohádky ilustroval Adolf Dudek.

Adolf Dudek se narodil v roce 1964 v Poličce na Vysočině, poté vystudoval SPŠ potravinářské technologie v Pardubicích a dále vyzkoušel mnohá další povolání, ovšem nakonec zvítězil jeho koníček – stal se ilustrátorem a dodatečně vystudoval Lidovou konzervatoř v Ostravě. Kreslí převážně pro děti a na jeho kontě najdeme nesčetné množství titulů, omalovánek, obalů na CD, pohlednic. Vždyť jenom knížek prodal na tři miliony a to mu vyneslo titul „Nejprodávanějšího ilustrátora dětských knih“. Sám o sobě říká, že si velmi váží toho luxusu, že ho živí to, co ho mimořádně baví.

Jitka Severinová: z první napsané básně zářila štěstím, její bratr, o kterém byla, projevoval už méně nadšení. Postupně psala pohádky pro své dvě děti, až se nakonec spojila se Stáňou Korcovou a píše pohádky a básničky pro děti do mateřské školy.

Stanislava Korcová: je maminkou dvou dětí, učitelkou v mateřské škole, studentkou a akreditovanou lektorkou seminářů MŠMT. Cestovatelské pohádky využívá nejen při své práci v MŠ, ale také na svých seminářích zaměřených na multikulturní výchovu v předškolních zařízeních. Kupředu ji žene chuť stále se něco učit a podvědomý strach ze stařecké demence. Sbíráme víčka s E-vičkou na podporu Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat. Jako Dům knihy KNIHCENTRUM.cz jsme spustili charitativní akci, díky které budeme dlouhodobě podporovat Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat. Za darování většího počtu víček si můžete vybrat slevu na knihu či slevu v naší kavárně Během měsíce června se zúčastněte slosování o vstupenky do Staré arény v Ostravě.

Po celý měsíc červen bude v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz probíhat akce „Pátá kniha ZDARMA“. Akce platí do 30. 6. 2016. Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

9prosinec sobota 14:00

9prosinec sobota 09:30

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

, Dům kultury města Ostravy, 28. října 2556/124 Ostatní

14prosinec čtvrtek 19:00

24listopad pátek 20:00

Ubytování v okolí akce Cestovatelské pohádky...

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (260 metrů)

Hotel Ruby Blue Ostrava (529 metrů)