Stará Aréna Ostrava, Ostrava

Stará Aréna Ostrava

Ostrava, 28. října 49/23

Není tu akce, kterou Stará Aréna Ostrava pořádá? Přidej ji
  • Byli tady
  • Ohodnoť místo
  • www.staraarena.cz

Stará aréna v Ostravě je multifunkční prostor, který kombinuje kavárnu, kulturní prostor a divadlo. Tento jedinečný prostor, který se nachází v domě rodiny Reiszových s bohatou historií, byl v minulosti centrem ostravské kultury a inteligence.

Prvky designu interiéru divadla, včetně foyer, navrhli architekti Václav Šafář a Svoboda. Dominantním prvkem je spirálovitě vinutý lustr, který se táhne od spodního foyer až do prvního patra, a je dílem akademického sochaře Jiřího Boháče. Kavárna, která historicky fungovala jako středisko setkávání a kulturních akcí, je dnes znovu plná života a kreativity.

V 60. letech 19. století, kdy budovu vlastnil František Kroček, zde byla kavárna a hostinec. V roce 1894 budovu koupili Ignatz a Katharina Reiszovi, kteří otevřeli oblíbenou kavárnu Central, a dali tak základ dnešnímu kulturnímu centru. V průběhu 20. století prošel dům mnoha změnami a rekonstrukcemi, které reflektují historické i politické proměny města.

Dnes Stará aréna pokračuje ve své kulturní misi, kdy nabízí široký rozsah uměleckých aktivit od divadelních představení, koncertů, poezie až po autorské projekty. Je to místo, kde začínající i zavedení umělci mohou prezentovat svou tvorbu a kde se mísí různé umělecké formy s moderní kavárenskou kulturou. Stará aréna dnes stojí jako symbol ostravského kulturního dědictví a současné tvůrčí dynamiky.

FOTO: Eugeniusz Sawicki Stará Aréna Ostrava a okolí - aktuální program

Toto kulturní centrum si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Stará Aréna Ostrava: hodnocení ostatních

(1 hodnocení) A jak hodnotíš toto místo ty?