Návraty volyňských Čechů

Návraty volyňských Čechů

Adresa:

Krnov, Hlubčická 152/20

Termín: 12.6.2020 19.7.2020

12čer - 19čvc celý den

Žánr: výstavyhistorie emigrace fotografie letní výstavy slezsko


Aktuální výstava ve Flemmichově vile nás seznámí s emigrací Čechů na Volyň do carského Ruska ve 2. polovině 19. století, představí nám život v jejich nové domovině a také jejich několikerou cestu zpět.

Návštěvníci si tak mohou připomenout historická data a příčiny exodu, včetně všech vln návratů do republiky. Texty i fotografická dokumentace popisují problematiku z různých úhlů pohledu, ať už se jedná o hospodaření volyňských Čechů, české školství na Volyni, spolkový život, působení volyňských Čechů v armádách obou světových válek či návraty do vlasti ve čtyřech historických vlnách (1920, 1945, 1989 a 2015). Dvourozměrné materiály jsou doplněné autentickými předměty z majetku volyňských Čechů a sbírky Národního muzea v Praze.

Výstavu doplní i plánované setkání volyňských Čechů, široké veřejnosti, Přátel MMK, které bude doplněné přednáškou a vzpomínkami pamětníků.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea v Ostravě Akce v obci Krnov

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Návraty volyňských...

Chalupa ÄŚaková 116ÄŚaková (12.7 km)

Chalupa na JelenĂ­ 88HolÄŤovice (17.2 km)

Hotel MontenegroOborná (19.7 km)