A1: Zahajovací koncert sezóny

A1: Zahajovací koncert sezóny

Adresa:

Ostrava, 28. října 124

Termín: 27.9.2018
Vstupné:

od 160,-

27září čtvrtek 19:00

Žánr: koncertyklasikaorchestrfilharmonie


Všichni takříkajíc domácí sólisté stále náleží k mladší generaci, přesto již stihli absolvovat úctyhodnou kariéru. Frenštátský rodák Martin Kasík prorazil náhle ve svých 22 letech jako laureát soutěže Pražského jara (1998) a o rok později také prestižní soutěže v New Yorku.

Rodilý Ostravan Jan Martiník je už desátým rokem předním basistou berlínských operních scén, zatímco české prostředí se s jeho pěveckým i lidským charismatem seznamuje teprve v posledních letech. Patricia Janečková je slovenská sopranistka. Momentálně žije v Ostravě a studuje operní zpěv na Fakultě umění Ostravské univerzity pod vedením Evy Dřízgové-Jirušové. Už jako desetiletá holčička zvítězila v konkurzu ostravské Janáčkovy filharmonie a dostala poprvé možnost zpívat se symfonickým orchestrem, se kterým vstoupí i dnes už jako sebevědomá hvězda. Poprvé samostatně koncertovala v roce 2011 v Bratislavě.

V roce 2014 se stala absolutní vítězkou celosvětové pěvecké soutěže Concorso Internazionale Musica Sacra (Řím) a získala stipendium na pěvecké kurzy v Arezzu, kde pracovala pod vedením Renata Brusona. Má za sebou řadu vystoupení na galakoncertech a festivalech doma i v zahraničí (mj. Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského, Smetanova Litomyšl, Les musicales de Louvergny, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov); spolupracuje s mnoha českými a slovenskými symfonickými orchestry.

Program:

  • Leoš Janáček Závěrečná scéna z opery Příhody lišky Bystroušky
  • Zdenek Merta Moraviana, variace pro klavír a orchestr
  • Petr Iljič Čajkovskij Symfonie č. 5 e moll op. 64

Účinkují:

  • Patricia Janečková – soprán
  • Jan Martiník – basbaryton
  • Martin Kasík – klavír
  • Janáčkova filharmonie Ostrava
  • Heiko Mathias Förster – šéfdirigent JFO

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce A1: Zahajovací koncert...

Hotel Na Kafkové Moravská Ostrava (566 metrů)

Hotel Trio Ostrava (905 metrů)