Letní shakespearovské slavnosti - Komedie omylů - Slezskoostravský hrad

Letní shakespearovské slavnosti - Komedie omylů - Slezskoostravský hrad

Adresa:

Ostrava, Hradní 1

Termín: 7.8.2018
Vstupné:

290,- - 720,- Kč

7srpen úterý 20:30

Žánr: divadlokomediefraška


Nejúspěšnější inscenace Letních shakespearovských slavností v Ostravě ohlásila obnovenou premiéru v minulém roce. Představení vzniklo v roce 2008 pod režijní taktovkou uměleckého šéfa NDM (Národního divadla moravskoslezského) Petera Gábora, v nastudování oblíbených herců z předních ostravských divadel.

Komedie omylů je ranou Shakespearovou hrou s nevšedním humorem a strhujícím tempem, díky kterému si získává přízeň diváků a vyvolává salvy smíchu již po několik staletí. Fraška o dvou sourozeneckých dvojicích – dvojčatech obsahuje shakespearovskou typickou, do detailů propracovanou hru s protiklady a paradoxy. Nechybí v ní dramatikova brilantní úvaha o vztazích muže a ženy, o významu jejich lásky, úcty a vzájemném prolínání jejich bytostí.

Svým způsobem je Komedie omylů bláznivým kolotočem ztrát a nálezů“, říká překladatel Martin Hilský. I tento Shakespearův kus podle něj vypovídá o zdání a skutečnosti, o iluzi a realitě, o tom, co se zdá být a co skutečně je. „Jsme skutečně tím, čím si myslíme, že jsme? A myslí si ostatní, že jsme tím, čím si myslíme, že jsme? A když si to myslí, jsme tím, co si myslí oni, anebo tím, co si myslíme my?,“ ptá se Hilský společně se Shakespearem.

Komedie omylů se bude v Ostravě hrát šest večerů.

Vstupenky

Předprodej vstupenek v Ostravě nově přímo přes www.shakespearova.cz a exkluzivně v síti Ticketportal (pobočky Ostravského informačního servisu www.ostravainfo.cz) www.ticketportal.cz.

Začátky všech představení ve 20:30 hod. Vstup na hrad od 19:30!
Dovolujeme si upozornit, že představení se nikdy neruší předem, informace o konání produkce při nepříznivém počasí obdržíte přímo na místě.

Všechna představení začínají ve 20:30. Buďte na hradě včas! Pozdní příchody výrazně ruší začátek představení. Děkujeme za pochopení!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Letní shakespearovské...

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (966 metrů)

Hotel Garni Ostrava (1 013 metrů)