Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2015

Adresa:

Karlovy Vary

Termín: 3.7.2015 11.7.2015

3čvc - 11čvc celý den

Žánr: filmkviffmffkvvaryfestival


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je největší filmový festival v České republice a nejprestižnější filmový festival ve střední a východní Evropě.

Jako jeden z nejstarších je zařazen do kategorie A (tj. nespecializovaný festival se soutěží celovečerních hraných filmů) například spolu s festivaly v Cannes, Berlíně, Benátkách, San Sebastianu, Moskvě, Montrealu, Šanghaji nebo Tokiu.

Mezi filmaři, buyery, distributory, sales agenty a novináři je považován za nejdůležitější událost ve střední a východní Evropě vůbec.

MFF Karlovy Vary představuje každý rok přibližně 150 filmů z celého světa. Řadu filmů zhlédnou diváci exkluzivně pouze na MFF Karlovy Vary, některé se díky festivalovému uvedení dostanou do české či zahraniční distribuce, na televizní obrazovky nebo do programu jiných festivalů. S výjimkou snímků v retrospektivách jsou všechny filmy natočeny v uplynulém roce a jsou uvedeny v České republice vůbec poprvé - řada z nich ve světové, mezinárodní nebo evropské premiéře.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Hudební kluby - Karlovy Vary Akce v obci Karlovy Vary

Ubytování v okolí akce Mezinárodní filmový...

Revelton SuitesKarlovy Vary (328 metrů)

Star HotelKarlovy Vary (668 metrů)

SPA Hotel ČajkovskijKarlovy Vary (738 metrů)