Underworld

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Metronome láká na legendu elektronické hudby. Novou desku představí v Praze Underworld Na internet unikl tracklist soundtracku k pokračování Trainspottingu. Opět nechybí Iggy Pop ani Underworld Underworld nasadili festivalu Colours of Ostrava zlatou korunuDruhou polovinu Colours of Ostrava drželi nad vodou Passenger, 2Cellos i legendární UnderworldDen po dni: co na Colours of Ostrava rozhodně stojí za toPřesně za měsíc startuje festival Colours of Ostrava. Na co letos láká tisíce návštěvníků? Colours of Ostrava 2016: poslechnout si Underworld i diskutovat s Robertem FulghumemPojeďte na Open air festival zadarmo a užijte si legendy taneční scény Underworld!

Britská formace je možná tím vůbec nejinspirativnějším a nejvlivnějším hráčem, který na elektronické scéně deváté dekády minulého století míchal karty hudebního vývoje. Rafinované vrstvení harmonií spolu s kolážovými texty a hypnotickými údernými rytmy dokonale definovaly překotné změny ve společnosti řítící se vstříc novému miléniu.

Tenhle vehikl se ale dal do pohybu už koncem sedmdesátých let. Když si student umění a zároveň frontman nadějné postpunkové kapely z Cardiffu Karl Hyde tehdy nevěděl rady s porouchaným zesilovačem, dostal doporučení na technického kutila Ricka Smithe.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Underworld. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Underworld ve videoklipu...

Underworld: Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde Underworld vystoupí? Přidej ji.

Underworld: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout