Eva Novotná

Herec/Herečka

Narodila se v Kyjově. Po maturitě na Klvaňově gymnáziu byla přijata na studium herectví na Divadelní fakultě Janáčkovy akademie. K prvnímu hostování na prknech jeviště Mahenova divadla ji pozval její pedagog ze školy a tehdejší dramaturg činohry NDB, prof. Miroslav Plešák. Bylo to v inscenaci Brechtova Pana Puntily a jeho služebníka Mattiho, v režii Martina Porubjaka, Evě Novotné připadla úloha Fíny. Následovala role Heleny v inscenaci Shakespearova Snu noci svatojanské, v režii Martina Čičváka, kterou Eva Novotná nastoupila trvalé angažmá v NdB.

Eva Novotná účinkuje často v rozhlase i v dabingu. Mohli jsme ji vidět v seriálu Velmi křehké vztahy, Gympl, Vraždy v kruhu, Kriminálka Anděl, Četnické humoresky, v pohádce Čertova nevěsta, ve filmu Donšajni, Tajemství dešťového pokladu, Kdo se směje naposled.

Na krátký čas si odskočila na „volnou nohu“. Stihla si zahostovat ve Zlíně v inscenaci Je třeba zabít Sekala v roli Anežky, v HaDivadle s režisérem Mariánem Amslerem nazkoušela inscenace Porucha, Perplex, Tajná zpráva z planety matek, v Divadle U stolu se objevila v inscenaci Po zkoušce v režii Ondřeje Elbela, v Kabaretu Špaček s týmž režisérem nazkoušela Vraždu ing. Čerta.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Eva Novotná. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout