Divadlo Orfeus, Praha 5 - program na červenec

Divadlo Orfeus

Praha 5, Plzeňská 76

2
Není tu akce, kterou Divadlo Orfeus pořádá? Přidej ji
  • Byli tady (2)divadlo
  • Ohodnoť místo
  • www.orfeus.cz

Malá divadelní scéna a literární salon v prostorách bývalého krytu civilní obrany. Toto netradiční prostředí je podomácku proměněné v divadélko osobité dramaturgie, zahrnující jak netradiční komedie, tak osobitě pojaté literární pořady s autentickým herectvím samorostlých interpretů.

Divadlo Orfeus existuje v různých podobách a v různých prostorách již od poloviny šedesátých let. Návštěva je vždy nejen pronikavým kulturním zážitkem, ale také odpočinkem, při kterém zapomeneme na nejrůznější starosti a problémy, dokonce i na případné bolení hlavy.

Dramaturgii a styl divadla Orfeus nejlépe vystihl dramatik Milan Uhde:

„… hlavním znakem vždy zůstává nezaměnitelný rukopis uměleckého režiséra a herce Radima Vašinky, pod jeho režijním dohledem uvedl Orfeus přes šedesát inscenací, vycházejících jak z originální, většinou divadelní poetiky, založené na syrovosti výrazu a groteskní stylizaci, tak z objevné dramaturgie, která posléze proměnila soubor ve svébytné komorní divadlo. Navazuje na slavnou éru tzv. divadel malých forem. /…/ Svojí tradicí - k níž patří i perzekuce za minulého režimu, účinkování na pražských Divadelních poutích a 4 sezony Bytového divadla – i uměleckými postupy se řadí k významným divadlům nejenom v Praze ale i v celé republice.“Divadlo Orfeus - program na červenec

Momentálně se zde nic nekoná. Víš o akci, která tu chybí? Přidej ji.


Štítky

Divadlo Orfeus: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Savoy Praha 5 (1 644 m)
Hermitage Hotel Prague Praha 2 (2.1 km)