Divadlo Na Prádle, Praha 1

Divadlo Na Prádle

Praha 1, Besední 3

Není tu akce, kterou Divadlo Na Prádle pořádá? Přidej ji
  • Byli tady
  • Napsali jsme...
  • Ohodnoť místo
  • www.napradle.cz

V Praze stále ještě neexistuje stálý činoherní soubor, který by měl možnost dlouhodobě prověřovat moderní divadelní jazyk na jiné než kukátkové scéně (nepočítaje studiové scény působící ve skromných „sklepních“ prostorech). Budeme rádi, když inspirativní variabilní prostor se svými možnostmi povede k nabourávání vžitých stereotypních postupů a zvyklostí daných kukátkovým jevištěm.

Vedle vlastní tvorby „domácího“ činoherního souboru Divadla u Anděla by mělo být DIVADLO NA PRÁDLE otevřeným prostorem pro ostatní pražské profesionální i amatérské divadelní skupiny, které nemají vlastní stálou scénu a jen těžko dnes nacházejí prostor pro své umělecké aktivity. Variabilnost prostoru a pestrost inscenací nejrůznějších divadelních souborů a stylů, by měly pomáhat na cestě za syntetickým moderním jazykem, který bude využívat činoherních, tanečních, výtvarných a hudebních postupů. Tím je dána i snaha DIVADLA NA PRÁDLE o divadlo širokého repertoárového záběru, které uvádí jak velké tituly světové dramatické tvorby, tak hry zatím dobou neověřené, autorů začínajících, premiérové novinky. 

Přestože bohatost a různorodost divadelního života v prostoru je do značné míry limitována především finanční dotací jednotlivých institucí, věříme, že se v brzké době zařadí DIVADLO NA PRÁDLE mezi pražská kulturní centra.Divadlo Na Prádle a okolí - aktuální program

Toto divadlo si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Divadlo Na Prádle: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Savoy Praha 5 (177 m)
Café Louvre Praha 1 (939 m)