Divadlo Orfeus, Praha 5

Divadlo Orfeus

Praha 5, Plzeňská 76

2
Není tu akce, kterou Divadlo Orfeus pořádá? Přidej ji

Malá divadelní scéna a literární salon v prostorách bývalého krytu civilní obrany. Toto netradiční prostředí je podomácku proměněné v divadélko osobité dramaturgie, zahrnující jak netradiční komedie, tak osobitě pojaté literární pořady s autentickým herectvím samorostlých interpretů.

Divadlo Orfeus existuje v různých podobách a v různých prostorách již od poloviny šedesátých let. Návštěva je vždy nejen pronikavým kulturním zážitkem, ale také odpočinkem, při kterém zapomeneme na nejrůznější starosti a problémy, dokonce i na případné bolení hlavy.

Dramaturgii a styl divadla Orfeus nejlépe vystihl dramatik Milan Uhde:

„… hlavním znakem vždy zůstává nezaměnitelný rukopis uměleckého režiséra a herce Radima Vašinky, pod jeho režijním dohledem uvedl Orfeus přes šedesát inscenací, vycházejících jak z originální, většinou divadelní poetiky, založené na syrovosti výrazu a groteskní stylizaci, tak z objevné dramaturgie, která posléze proměnila soubor ve svébytné komorní divadlo. Navazuje na slavnou éru tzv. divadel malých forem. /…/ Svojí tradicí - k níž patří i perzekuce za minulého režimu, účinkování na pražských Divadelních poutích a 4 sezony Bytového divadla – i uměleckými postupy se řadí k významným divadlům nejenom v Praze ale i v celé republice.“Divadlo Orfeus a okolí - aktuální program a vstupenky

Další akce v okolí Cyklotrasy v okolí
vytisknout

Divadlo Orfeus na fotkách...

Máš lepší fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)

Kousek odtud doporučujeme...

Café Savoy Praha 5 (1 644 m)
Hermitage Hotel Prague Praha 2 (2.1 km)

Štítky

Divadlo Orfeus: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!