Kostel Panny Marie Sněžné , Olomouc

Kostel Panny Marie Sněžné

Olomouc, Náměstí republiky

Není tu akce, kterou Kostel Panny Marie Sněžné pořádá? Přidej ji
  • Byli tadyBára B.
  • Fotky z okolí
  • Ohodnoť místo

Kostel Panny Marie Sněžné je jedním z barokních kostelů města Olomouce. Nachází se na Náměstí republiky v těšné blízkosti Muzea umění, Vlastivědného muzea a rektorátu Univerzity Palackého v Olomouci. Díky svým dvěma vysokým věžím je nepostradatelnou součástí olomouckého panoramatu.

Základní kámen kostela byl položen v roce 1712, jeho výstavba skončila o čtyři roky později. O stavbu se postaral olomoucký stavitel Lukáš Kleckel, který ho vytvořil podle návrhu Michaela Josefa Kleina. Přesně před začátkem stavby byl v Praze na Malé Straně dostaven známý kostel sv. Mikuláše, který se stal přímým inspiračním zdrojem olomoucké stavby.

Výrazným prvkem olomouckého kostela je monumentální portál s balkónem a znakem jezuitského řádu s nápisem IHS. Součástí výzdoby je také několik soch. Uvnitř kostela je pak ke zhlédnutí bohatá malířská a štuková výzdoba. Nápadná je nástropní malba od vídeňského malíře Karla Josefa Haringera. Nepostradatelnou součástí interiéru jsou také varhany, které vytvořil kralický varhanář Johann Gottfied Halbich v první polovině 18. století. Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí

Kostel Panny Marie Sněžné na fotkách...

Máš lepší fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Kostel Panny Marie Sněžné : hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!