Národní knihovna ČR, Praha 1

Národní knihovna ČR

Praha 1, Klementinum 190

Není tu akce, kterou Národní knihovna ČR pořádá? Přidej ji

Národní knihovna České republiky, posazená do majestátního prostředí historického Klementina v Praze, představuje vrcholné místo setkávání kultur a vzdělanosti.

Knihovna byla založena v roce 1781 a stala se nejen domovem pro milovníky knih, rukopisů a dalších dokumentů, ale i centrem intelektuálního života a učení.

Činnost knihovny přesahuje běžné půjčování knih; zahrnuje také výzkum, digitalizaci, konzervaci dokumentů a pořádání kulturních a vzdělávacích akcí.

Národní knihovna České republiky je také známá svým úsilím o digitalizaci svých sbírek, aby byly přístupné co nejširšímu spektru lidí, a to jak v České republice, tak po celém světě.

Prostřednictvím projektu Manuscriptorium umožňuje přístup k digitálním kopím historických textů, map a rukopisů, což je klíčové pro výzkumné účely i pro veřejnou vzdělávací misi.

Za návštěvu stojí nejenom kvůli svým sbírkám, ale i kvůli architektonické kráse samotného Klementina. Jeho impozantní barokní interiéry a slavná freska v hlavní čítárně jsou uměleckými skvosty, které přidávají k neopakovatelné atmosféře místa.

Národní knihovna České republiky tak otevírá dveře do světa znalostí, historie a kultury, nabízí bezhraniční příležitosti k učení, výzkumu a objevování.Národní knihovna ČR a okolí - aktuální program a vstupenky

12čer - 31čvccelý den

Pol-ský slabikář

Národní knihovna ČRVýstava

20čer - 30srpcelý den

Další akce v okolí Cyklotrasy v okolí
vytisknout

Národní knihovna ČR na fotkách...

Máš lepší fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)

Kousek odtud doporučujeme...

Café Louvre Praha 1 (552 m)
Café Savoy Praha 5 (867 m)

Štítky

Národní knihovna ČR: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!