Národní knihovna ČR, Praha 1

Národní knihovna ČR

Praha 1, Klementinum 190

Není tu akce, kterou Národní knihovna ČR pořádá? Přidej ji
  • Byli tady
  • Napsali jsme...
  • Ohodnoť místo
  • www.nkp.cz

Národní knihovna České republiky (NK ČR) je státní příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Ministerstvo kultury ČR. Samostatnou součástí NK ČR je Slovanská knihovna s fondem odborné světové slavistické literatury, zejména historické, filologické a politologické a vybrané původní literární tvorby slovanských národů.

Rozsahem svých fondů je NK ČR největší a zároveň jednou z nejstarších veřejných knihoven v České republice, řadí se mezi nejvýznamnější evropské i světové knihovny. Soubor historické a novodobé literatury obsahuje více než 6 milionů dokumentů s ročním přírůstkem 70 tisíc titulů.

Sídlem NK ČR je bývalá jezuitská kolej Klementinum, jež je národní kulturní památkou a patří mezi nejrozsáhlejší barokní stavby na území našeho státu.

Klementinu 190: Svůj název získalo K190 dle čísla popisného, na kterém objekt Národní knihovny sídlí. K 190 nabízí od května 2016 cyklus akcí, jehož hlavním cílem je oživit Národní knihovnu současným živým uměním. Jde o zážitková setkání, v rámci nichž se zájemci mohou těšit na vystoupení napříč médii a žánry. Kurátorkou prostoru je Jana Orlová. Národní knihovna ČR a okolí - aktuální program

Toto kulturní centrum si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí

Národní knihovna ČR na fotkách...

Máš lepší fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Národní knihovna ČR: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Louvre Praha 1 (552 m)
Café Savoy Praha 5 (867 m)