Libri Prohibiti

Praha 1, Senovážné náměstí 2

Není tu akce, kterou Libri Prohibiti pořádá? Přidej ji
  • Byli tadyzbynek.ste
  • Ohodnoť místo
  • www.libpro.cz

Libri prohibiti je pražská knihovna československé exilové a samizdatové literatury. Sídlí na adrese Praha 1, Senovážné náměstí 2. Veřejnosti byla otevřena za přítomnosti Václava Havla dne 22. října 1990.

Vznikla z potřeby soustředit dříve zakázanou produkci exilových a samizdatových vydavatelů. Zahrnuje ale též knižní produkci domácí opozice. Knihovnu otevřel Jiří Gruntorád, přičemž základem sbírek se stala jím vydávaná samizdatová edice Popelnice. Rozsáhlá sbírka knihovny zahrnuje v roce 2016 asi 40 500 knižních jednotek a okolo 3400 titulů periodik. Je tak největší sbírkou zakázaných a exilových knih, dokumentů, časopisů a dalších materiálů v Česku.

Knihovna své fondy zpřístupňuje badatelům i široké veřejnosti a ve svých prostorách dále pořádá různé výstavy, přednášky, semináře a literární večery. V knihovně Libri prohibiti byla také vydána řada publikací. Jiří Gruntorád převzal roku 2002, za založení Libri prohibiti, ocenění Magnesia Litera za přínos české literatuře.

Její kolekce samizdatových periodik byla v roce 2013 zařazena do programu UNESCO Paměť světa.Libri Prohibiti a okolí - aktuální program

Toto muzeum/galerie si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Libri Prohibiti: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Louvre Praha 1 (902 m)
Café Savoy Praha 5 (1 706 m)