Vyhlídka Hladomorna, Broumov

Vyhlídka Hladomorna

Broumov, Na Hradbách

Není tu akce, kterou Vyhlídka Hladomorna pořádá? Přidej ji
  • Byli tadyAndrea Morkusová
  • Fotky z okolí
  • Ohodnoť místo

Dnešní vyhlídka Hladomorna byla dříve součástí hradebního systému města Broumova. Věž dodnes uzavírající ulici Branka chránila východní úsek městských hradeb a přístup k brance, kterou se scházelo na předměstí směrem k městské lázni. Proto získala i své další pojmenování "Lázeňská".

V roce 1885 došlo ke zboření přístavby, jíž se procházelo ke schodišti na předměstí a na jejím místě bylo vybudováno dvouramenné cihlové schodiště. Zbytek věže byl upraven na vyhlídkovou terasu a opatřen cihlovou parapetní zdí.

Dnešní název "Hladomorna" pochází právě z této doby - při úpravách se v přízemí věže našla kamenná deska a na dně sklepení lidské kosti. Jediná zmínka o využití věže coby vězení však pochází z roku 1680, kdy zde bylo krátce drženo několik vzbouřených sedláků, kteří povstali proti klášterní vrchnosti.

V roce 2010 prošla Hladomorna celkovou rekonstrukcí. Po obvodu původního města se dodnes zachovaly i další zbytky hradeb a parkánů: část hradební zdi u Střelnice a věž vestavěná do budovy dnešního farního úřadu na západní straně města.

Foto: Andrea Morkusová

 


Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí

Vyhlídka Hladomorna na fotkách...

Máš lepší fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Vyhlídka Hladomorna: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!