Wohnout vypustil Vltavu a chystá se na dvojkoncert v Praze v Retro Music Hall

Wohnout vypustil Vltavu a chystá se na dvojkoncert v Praze v Retro Music Hall 

Kapela Wohnout je známá svou soběstačností. Když je čas a chuť, napíší knihu, nakreslí obal desky či se rovnou vrhnou do režie klipu. „Vltavo“ je povedeným videoklipem z vlastní dílny skupiny. Za počítač usedl kytarista Honza Homola a naučil se animovat. Klip vznikal z větší části na notebooku cestou na koncerty.

Písnička Vltava je naším odkazem na Vltavu Bedřicha Smetany, dokonce jsme si v jedné její části půjčili a upravili Smetanovu melodii. Tak jako legendární český skladatel zhudebnil malebnost téhle krásné řeky, my jsme naopak vypíchli její nebezpečnou stránku, tedy schopnost spláchnout vše, co jí stojí v cestě,“ komentují námět písně Wohnouti.

Bedřich Smetana z obrazu nevěřícně zírá na zprávy v televizi, kde povodně komentuje známá moderátorka Emma Smetana, když tu se navzájem zahlédnou. Ona na obrazovce, on na obraze. Ve vteřině jsou do sebe zamilovaní! Tak Smetana a Smetana vytvoří dokonalý pár, který ani běsnící voda za okny nerozdělí.

Ty necelé čtyři minuty 3D animace mi zabraly šest měsíců práce, a to včetně scénáře, storyboardu, výtvarného návrhu, rozhejbání postaviček a střihu. Děsně mě to bavilo!“ tvrdí Honza Homola.

Jak vypadá rozbouřená Vltava a láska Smetany se Smetanou v představivosti Wohnoutů, se můžete podívat zde:

Wohnouti na podzim jedou společné tourné s Vypsanou Fixou, samostatně však odehrají dva koncerty v pražském Retro Music Hall, a to 30. 11. a 1. 12.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Fotografie k článku

Wohnout vypustil Vltavu a chystá se na dvojkoncert v Praze v Retro Music Hall
 

Mohlo by se ti líbit...

Umělci:

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!