Operní pěvkyně Karolína Žmolíková

Operní pěvkyně Karolína Žmolíková

Adresa:

Vizovice

Termín: 29.5.2016
Vstupné:

120 kč

29květen neděle 18:00

Žánr: koncertyopernívokální


Koncert mladé operní pěvkyně Karolíny Žmolíkové pořádá v neděli 29. května ve svém reprezentačním sále Státní zámek Vizovice. Součástí programu je také křest klipu, který na vizovickém zámku zpěvačka natočila, a beseda s Václavem Žmolíkem o natáčení cyklu Po Česku.

Barokní zámek ve Vizovicích ožije poslední květnovou neděli operní hudbou. V podání sopranistky Karolíny Žmolíkové a za klavírního doprovodu Doc. Šárky Králové z Janáčkovy akademie múzických umění v Brně zde zazní skladby A. Vivaldiho, H. Purcella, G. F.Händela, G. Pucciniho, A. Dvořáka, F. Lehára a G. Gershwina. Koncert začíná v 18 hodin.

Zároveň bude pokřtěn klip Karolíny Žmolíkové k jedné z nejslavnějších árií barokního mistra Georga Friedricha Händela „Lascia ch´io pianga mia cruda sorte“ z opery Rinaldo.  Výpravný klip se natáčel v exteriérech i interiérech vizovického zámku v režii Dalibora Silného. „Sledujeme v něm příběh dvou milenců, které se snaží rozdělit femme fatale, osudová žena. Ale stejně jako v Händelově opeře, i v tomto moderním příběhu vítězí láska dvou mladých lidí, když hlavní hrdina odmítne pletky s intrikánkou, která se ho snaží svést, a vrací se ke své lásce,“ přibližuje děj režisér Silný.

Koncert a křest doplní mluveným slovem televizní a rozhlasový moderátor Václav Žmolík, jinak také otec pěvkyně Karolíny Žmolíkové. Tématem besedy bude zejména práce na divácky oblíbeném cyklu Po Česku, jehož jeden díl se natáčel právě v zámku Vizovice.

Karolína Žmolíková (narozena r. 1990 v Praze) je mladá operní zpěvačka, absolventka Pražské konzervatoře, letos končící studia na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Pravidelně koncertuje s vlastními programy, vystupuje s kytaristou Lubomírem Brabcem, houslistou Jaroslavem Svěceným či Karlovarským symfonickým orchestrem. Věnuje se staré hudbě, operním áriím i soudobé hudbě.

Na natáčení hudby ke klipu se podíleli zvukový režisér Zdeněk Zahradník, cembalistka Jitka Navrátilová a violoncellista Jan Rezek. Hereckými partnery Karolíny Žmolíkové v obrazovém příběhu jsou Štěpán Goiš ze Slováckého divadla v Uherském Hradišti a studentka herectví Lucie Okonová.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Zlínský kraj Akce v obci Vizovice
  • City Club

    Rožnov pod Radhoštěm, Meziříčská 1710
  • No. 6

    Uherské Hradiště, Hradební 1198
  • Tři Opice

    Vsetín, Mostecká 326

Podobné akce

8prosinec pátek 19:30

7leden neděle 20:00

Gloryhammer

, Tyršovo nábř. 5497 Koncert

Ubytování v okolí akce Operní pěvkyně...

Hotel Vega Luhačovice (10.9 km)

Hotel Tuskulum Lukov (11.3 km)