Operní pěvkyně Karolína Žmolíková

Koncert mladé operní pěvkyně Karolíny Žmolíkové pořádá v neděli 29. května ve svém reprezentačním sále Státní zámek Vizovice. Součástí programu je také křest klipu, který na vizovickém zámku zpěvačka natočila, a beseda s Václavem Žmolíkem o natáčení cyklu Po Česku.

Barokní zámek ve Vizovicích ožije poslední květnovou neděli operní hudbou. V podání sopranistky Karolíny Žmolíkové a za klavírního doprovodu Doc. Šárky Králové z Janáčkovy akademie múzických umění v Brně zde zazní skladby A. Vivaldiho, H. Purcella, G. F.Händela, G. Pucciniho, A. Dvořáka, F. Lehára a G. Gershwina. Koncert začíná v 18 hodin.

Zároveň bude pokřtěn klip Karolíny Žmolíkové k jedné z nejslavnějších árií barokního mistra Georga Friedricha Händela „Lascia ch´io pianga mia cruda sorte“ z opery Rinaldo.  Výpravný klip se natáčel v exteriérech i interiérech vizovického zámku v režii Dalibora Silného. „Sledujeme v něm příběh dvou milenců, které se snaží rozdělit femme fatale, osudová žena. Ale stejně jako v Händelově opeře, i v tomto moderním příběhu vítězí láska dvou mladých lidí, když hlavní hrdina odmítne pletky s intrikánkou, která se ho snaží svést, a vrací se ke své lásce,“ přibližuje děj režisér Silný.

Koncert a křest doplní mluveným slovem televizní a rozhlasový moderátor Václav Žmolík, jinak také otec pěvkyně Karolíny Žmolíkové. Tématem besedy bude zejména práce na divácky oblíbeném cyklu Po Česku, jehož jeden díl se natáčel právě v zámku Vizovice.

Karolína Žmolíková (narozena r. 1990 v Praze) je mladá operní zpěvačka, absolventka Pražské konzervatoře, letos končící studia na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Pravidelně koncertuje s vlastními programy, vystupuje s kytaristou Lubomírem Brabcem, houslistou Jaroslavem Svěceným či Karlovarským symfonickým orchestrem. Věnuje se staré hudbě, operním áriím i soudobé hudbě.

Na natáčení hudby ke klipu se podíleli zvukový režisér Zdeněk Zahradník, cembalistka Jitka Navrátilová a violoncellista Jan Rezek. Hereckými partnery Karolíny Žmolíkové v obrazovém příběhu jsou Štěpán Goiš ze Slováckého divadla v Uherském Hradišti a studentka herectví Lucie Okonová.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Operní pěvkyně Karolína Žmolíková

Hotel Ondráš   Zlín

Hotel Vega   Luhačovice

Hudební kluby - Zlínský kraj Akce v obci Vizovice

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.