Výstava představuje práce slovenského umělce Petera Uchnára.

Narodil se 11. srpna 1970 v Sobrancích na Slovensku. Studoval restaurátorství na Střední uměleckoprůmyslové škole v Košicích (1984 – 1988) a na VŠVU v Bratislavě v ateliéru volné grafiky a knižní ilustrace u prof. Dušana Kállaye (1992 – 1999), kde po skončení studia působil jako asistent až do roku 2002. Žije v Pezinku, kromě knižní ilustrace se věnuje volné malbě, grafice, známkové tvorbě a dalším výtvarným aktivitám.

V ilustracích prokazuje nesmírný smysl pro poetiku malby, detail, prostorové vidění a cítění s charakterem příběhu. Jeho výpravné, umělecky výrazné a esteticky působící ilustrace jsou precizně provedené až do nejmenších detailů. Postavičky i zoomorfní prvky mají rovnocenné místo a důležitost.

Peter Uchnár je autor s dětskými očima a dětskou duší, obdařen jemným humorem, laskavým pohledem na svět a intelektuálním rozhledem. Rukopis autora má zvláštní poetiku, v níž se snoubí tajemství a snivost s úctou k textu a čtenáři. Peter Uchnár je Peterem Panem slovenské ilustrace. Svými pracemi nás přesvědčuje o tom, že nejčastěji sní o létání. Jeho postavičky neustále víří v krouživých spirálách, vznáší se, poletují, levitují a celek připomíná lehký stav beztíže. Jeho ilustrace se svojí nespoutanou a nezkrotnou krásou ocitly mezi nejkrásnějšími dětskými knihami.

Podobné akce

1led - 11dubcelý den

Zimní salon 2019

, Rožnov pod Radhoštěm Výstava

18dub - 6čercelý den

Martin Velíšek

, Rožnov pod Radhoštěm Výstava

13čer - 22srpcelý den

29srp - 10říjcelý den

Dan Trantina

, Rožnov pod Radhoštěm Výstava

Ubytování v okolí akce Peter Uchnár

Hotel AGHRožnov pod Radhoštěm (377 metrů)

Hotel In Spirit****Rožnov pod Radhoštěm (721 metrů)

Rožnovské pivní lázněRožnov pod Radhoštěm (726 metrů)