Večerní prohlídky zámku Konopiště

Večerní prohlídky zámku Konopiště

Adresa:

Benešov, Zámek

Termín: 3.4.2019
Vstupné:

300 Kč

3duben středa 18:00

Žánr: ostatní akcehistorie netradiční prohlídky akce v přírodě


V letošním roce bychom chtěli věnovat večerní prohlídky 130. výročí tragédie v Mayerlingu a následníku trůnu Rudolfovi, který na Konopiště jezdil na lovy v době, kdy jej vlastnili ještě Lobkovicové a byl to právě on, kdo arcivévodu Františka Ferdinanda na Konopiště upozornil.

Zároveň připomeneme i další dva Rudolfy, kteří s Konopištěm souvisejí
- Rudolf I., první mocný Habsburk, vítěz nad Přemyslem Otakarem II. v bitvě na Moravském poli, který sehrál roli v událostech, jež daly vzniknout Konopišti. Jeho sochu v nadživotní velikosti dostal arcivévoda František Ferdinand v roce 1913 od českých šlechticů k 50. narozeninám.
- a Rudolfa II. Ten přenocoval na Konopišti 23. prosince 1576 u Jana ze Šternberka spolu se svojí matkou Marií Španělskou a bratry Maxmiliánem a Matyášem. V té době mu bylo 24 let. Rudolf II. je znám především pro své umělecké sbírky nedozírné hodnoty, jako příznivce a mecenáš alchymie. Za jeho vlády také Jan Jesenius provedl v Praze první pitvu lidského těla.

S těmito mocnými, slavnými a melancholickými velikány se setkáte v nejzajímavějších zákoutích a salonech zámku při večerních prohlídkách. Na prohlídku je nutná předchozí rezervace.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Středočeský kraj Akce v obci Benešov

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Večerní prohlídky...

Ubytování IrenaTýnec nad Sázavou (2.6 km)

Sport&Relax Centrum BenešovTeplýšovice (2.9 km)

Zámeček KalištěChocerady (13 km)