Přejít na stránky Ticketpro.cz

Charitativní koncert Divokej Bill

Adresa:

Příbram

Termín: 22.5.2015

22květen čtvrtek 01:00

Žánr: koncertynadacerock

Umělci: Divokej Bill


Zlatuška trpí od narození mozkovou obrnou, pomůžou jí muzikanti z Divokýho Billa. V pátek 22. května 2015 vystoupí bez nároku na honorář v letním kině v Příbrami. Výtěžek z koncertu, který pořádá nadace Chci pomoci, věnují celý dívce.

Zlatuška trpí od narození mozkovou obrnou, pomůžou jí muzikanti z Divokýho Billa

Třináctiletá Zlatuška z Příbrami se narodila s dětskou mozkovou obrnou a k její nemoci se přidávaly další komplikace. Díky mamince a bratrovi, se kterými žije, neskončila jako „ležák", ale pořád dělá pokroky. Před několika měsíci dokonce zvládla ujít první kroky a metry. K tomu, aby se její chůze zlepšila nebo aby někdy v budoucnu mohla vyjít třeba i schody, nutně potřebuje také drahé léčebné kůry v zahraničí. A na ty její maminka samoživitelka nemá dost finančních prostředků.

Právě ty jí pomohou získat hudebníci z populární kapely Divokej Bill. V pátek 22. května vystoupí bez nároku na honorář v letním kině v Příbrami. Výtěžek z koncertu, který pořádá nadace Chci pomoci, věnují celý dívce. Vstupenky za 350 korun jsou v předprodeji od tohoto týdne.

„Na příběh Zlatušky nás upozornili kluci z nadace Chci pomoci společně s patrony nadace Martinem Krausem, Františkem Rajtoralem a Honzou Černým. Myslíme si, že Zlata je skvělá a statečná. Skoro všichni v kapele máme děti, a je nám líto, že se tohle a mnohé jiné dětem stává. Jsme rádi, že jsme vymysleli tento koncert a můžeme přispět alespoň finančně na Zlatuščinu léčbu," říká Adam Karlík, houslista Divokýho Billa.

Zlatušce Praisová lékaři diagnostikovali těsně po narození dětskou mozkovou obrnu a k tomuto onemocnění se bohužel přidávaly jiné komplikace. Celkově měla opožděný vývoj a nikdo nedokázal odhadnout, co ji čeká. Lékaři upozorňovali na stagnující či dokonce zhoršující se vývoj. Po různých rehabilitacích a cvičeních se stav nezlepšoval. „Řekli mi, ať počítám s tím, že dítě může zůstat jako tzv."ležák" s mentální retardací," popisuje dnes maminka Zlatka Praisová, která se s takovou diagnózou nehodlala smířit.

„Rozhodla jsem se podívat na jiné rehabilitace, alternativní medicínu a další terapie. A Zlatuška začala v roce a půl opět lépe dýchat a prospívat, a to díky hipoterapii, kontaktu s koněm Duelem. Dcerce se začalo po malých krůčcích dařit lépe," popisuje.

Uplynul čas a Zlata se začala pomalu plazit a lézt či chodit za pomoci doprovodu jiné osoby. Též vývoj řeči šel kupředu. „V současné době je jí třináct let. Vzdělává se pod Asociací domácího vzdělávání, každý den cvičíme, masírujeme a průběžně, když jsou finance, jezdíme na různé terapie, které jí pomáhají. Před několika měsíci Zlatka ušla i několik metrů," doplňuje maminka.

Nyní její dcera nutně potřebuje zlepšit chůzi, aby byla jistější, stabilnější, plynulejší, bez pádů, a aby uměla zastavit, chodit po schodech bez dopomoci a neustálého doprovodu. A k tomu nejvíce pomáhají různé terapie, léčebné a rehabilitační pobyty, které jsou většinou v zahraničí a jsou finančně nákladné.

A právě v tuto chvíli se rodině rozhodla pomoci příbramská nadace. „Peníze vybíráme na celkovou léčbu, která ročně stojí její maminku až 200 000 korun. To je základní léčba, aby vůbec Zlatka mohla ujít alespoň pár kroků. Dle doporučení terapeutů, by určitě pomohla terapie za pomoci delfínů v Turecku tzv. ,delfinoterapie, která by byla kombinována s rehabilitační léčbou v Klimkovicích či v Adeli Medical centru v Piešťanech. A jelikož malá Zlatka miluje delfíny, jsme v nadaci přesvědčeni, že pobyt u delfínů jí určitě může pomoci,"," říká Tomáš Bezouška z nadace Chci pomoci

Pomoc vyvrcholí koncertem kapely Divokej Bill 22. května 2015 v letním kině v Příbrami, kde hudebníci zahrají bez nároku na honorář.

Koncert v Příbrami bude jedním z mála, které Divokej Bill letos odehraje. Kapela totiž plánuje pro festivalovou sezonu pouze deset hraní na místech, které pečlivě vybírala. Postupně se objeví v Moravském Krumlově, Milovicích, Humpolci, Zábřehu na Moravě, Holýšově, Lokti, Hlučíně, Vizovicích, Ústí nad Labem a domovských Úvalech.

Nadace Chci pomoci
Pomáhá těžce nemocným dětem. Založil ji 1. února 2014 nynější manažer nadace Tomáš Bezouška, který pořádá koncerty, jejichž výtěžek putuje vždy na léčbu těžce nemocných dětí, zatím z příbramského regionu. S nadací spolupracují partneři, kteří zajišťují kulturní akce po finanční stránce, aby výtěžek byl vždy co nejvyšší. Doposud se jim podařilo za jeden rok existence /2 velké koncerty/ vybrat pro 3 těžce nemocné děti částku 320 000 Kč.

Charitativní koncert skupiny Divokej Bill pořádaný nadací Chci pomoci

Úvalská kapela Divokej Bill byla založena v průběhu roku 1997. Během dvou let se ustalovala sestava. Kapela začala koncertovat, mimo jiné hrála i na prvních ročnících Rock for People, díky čemuž navázala spolupráci s Ameba...

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Příbram Akce v obci Příbram

Podobné akce

20srpen sobota

Brod 1995

, před atletickým stadionem Festival

13srpen sobota 12:00

Paráda fest 2022

, amfiteátr Konopiště Festival

Ubytování v okolí akce Charitativní koncert...

Time Cafe & PenzionPříbram (1 184 metrů)

Rezidence HolšínHluboš (11.2 km)

Rezidence V ParkuDrhovy (17 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?