Festival ClassFest - Láska a intriky v životě Mozartově

Adresa:

Sedlčany, Havlíčkova 514

Termín: 3.9.2020
Vstupné:

120,-

3září čtvrtek 19:00

Žánr: festivalduchovní


Ve zbrusu novém představení, které bude mít na festivalu ClassFest svou premiéru, Vás vtáhneme do života a díla tohoto rakouského hudebního velikána. Společně se projdeme od jeho první opery až po tu poslední. Můžete se proto těšit na ty nejslavnější árie a ansámbly. Scénicky pojaté operní výstupy budou proloženy výstupy našich moderátorů, kteří Vám představení opepří nejednou zajímavostí z životních osudů tohoto nejslavnějšího hudebního skladatele všech dob. Vše za doprovodu rezidenčního festivalového orchestru ClassFest Orchestra.

ÚČINKUJÍCÍ Moderování/herci: Petr Jeřábek (Divadlo Na Fidlovačce) Kateřina Jeřábková Pěvečtí Sólisté: Nela Skarková - soprán (HAMU) Martina Závodná - soprán (HAMU) Linda Kunclová - soprán (JAMU) Kristýna Melicharová - alt (Konzervatoř Jana Deyla) Kateřina Vogelová - alt (Konzervatoř Jana Deyla) Zuzana Petrasová - alt (Anton Bruckner Privatuniversität Linz) Vincenc Ignác Novotný - tenor (Universität für Musik und d. K. Wien) Václav Mašek - tenor (Gymnázium a Hudební škola hlavního města Prahy) Ondřej Benek - tenor (Pražská konzervatoř) Radek Martinec - baryton (HAMU) David Malát - bas (Pražská konzervatoř) Michal Marhold - basbaryton (Švýcarská státní opera v Bernu) Sólisty v obou festivalových programech doprovodí Classfest orchestra, což je komorní těleso složené výhradně pro tuto akci, jehož členové se věnují historicky poučené interpretaci staré hudby. Těleso řídí Jan Kukal (Konzervatoř Jaroslava Ježka, HAMU) a Matyáš Keller (MUK Wien). CO JE CLASSFEST? ClassFest 2020 je hudební festival klasické hudby, jehož první ročník se bude konat 2.9. - 5.9. 2020 ve středočeském kraji v Petrovicích u Sedlčan. Jedná se o festival vážné - artificiální hudby, organizovaný studenty klasické hudby, který však bude pojat neklasicky, inovativně, ale profesionálně, aby přilákal i publikum, které by se jinak na koncert klasické hudby nebo opery bálo zavítat. Úvodní ročník festivalu připravil 4 koncerty: 2.9. 2020, 19:00 - Drážkov, divadlo HOGO FOGO. 3.9. 2020, 19:00 - Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka 4.9. 2020, 17:00 - Planá nad Lužnicí, kostel sv. Václava. 5.9. 2020, 18:00 - Petrovice u Sedlčan, Zámecký park Na těchto koncertech ClassFest uvádí dva různé koncertní programy, barokní duchovní „Cantate Domino“ a edukativní „Láska a intriky“ o životě a díle W. A. Mozarta. Oběma programy budou diváky provádět dva profesionální moderátoři / herci. 13 pěveckých sólistů (studenti operního zpěvu vysokých škol) bude doprovázet festivalový orchestr /ansámbl Classfest Orchestra pod vedením Jana Kukala a Matyáše Kellera, který je složen z instrumentalistů věnujících se historicky poučené interpretaci staré hudby.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Středočeský kraj Akce v obci Sedlčany

Podobné akce

15květen sobota

Škwor

, Přírodní amfiteátr Konopiště Koncert

21květen pátek 19:00

Bonnie Tyler v Příbrami

, Legionářů 378 - Sportovní hala Koncert

Ubytování v okolí akce Festival ClassFest -...

Resort Beach Nová ŽivohošťSejcká Lhota (9.9 km)

TEPfaktorSejcká Lhota (13.1 km)

Statek MalčanySlapy (13.3 km)