Operní týden - Kutná Hora

Operní týden - Kutná Hora

Adresa:

Kutná Hora, Masarykova 128

Termín: 16.6.2018 24.6.2018

Žánr: festival opera


Nenechte si ujít Mezinárodní hudební festival na různých místech v Kutné Hoře. Podrobný bohatý program na jednotlivé dny najdete na oficiálních stránkách.

Vznik festivalu Operní týden – Kutná Hora inspirovala myšlenka rozezvučet překrásné historické prostory kutnohorského Vlašského dvora tóny Smetanovy opery Dalibor a oživit jeho kamennou krásu hudbou a zpěvem.

Chtěli jsme navázat na dřívější tradici, kdy zde zaznívalo toto dílo v interpretaci souboru opery pražského Národního divadla v nastudování dirigenta Bohumila Gregora s Marií Podvalovou, Beno Blachutem, Eduardem Hakenem a dalšími pěveckými hvězdami té doby.

V roce 1995 jsme uvedli na nádvoří Vlašského dvora toto dílo se souborem opery Divadla J.K.Tyla v Plzni, Evou Urbanovou a Leo Marianem Vodičkou v hlavních rolích. Oba tito pěvci se spolu s řadou dalších významných osobností kulturního života v následujících letech do Kutné Hory jako hvězdy festivalových večerů opakovaně vraceli.

V prvních letech, která provázelo nadšení z nové životní reality a možnost svobodného výběru dramaturgie i účinkujících umělců, jsme neuvažovali o budování tradice. Ta vznikla až postupem let, díky zájmu kulturní veřejnosti i tehdejšího vedení města Kutné Hory o další hudební zážitky situované do překrásných kutnohorských památek.

Nemáme a nikdy jsme neměli ambice konkurovat jiným festivalům nebo je napodobovat. Snažíme se jít svou cestou, neztratit chuť muzicírovat, mít přátelský a lidský přístup nejen ke svým kolegům hudebníkům a spolupracovníkům ale i k návštěvníkům, pro které festival připravujeme.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Operní týden - Kutná...

Hotel U Kata Kutná Hora (277 metrů)

Hotel Zlatá Stoupa Kutná Hora (388 metrů)