70 %
13 komnat První republiky

13 komnat První republiky

Adresa:

Praha 2, Jiráskovo náměstí 1981/6

Termín: 3.5.2017 25.10.2017

3kvě - 25říj celý den

Žánr: výstavyhistoriefilmuměnífotky


Návštěvníci Galerie Tančící dům se od 3. května do 25. října přenesou v čase do období První republiky.

Tato slavná éra Československa vymezena lety 1918 až 1938 bude zoobrazena v tématické expozici s názvem 13 komnat První republiky a bude rozdělena do celkem třinácti sekcí, které symbolizují specifické tematické okruhy od filmu a umění, přes módu či sport, až po politiku a podnikání.

Filmový okruh nabídne dobové plakáty a fotografie hvězd stříbrného plátna jako byly Adina Mandlová nebo Anny Ondráková  či osobní věci komika Vlasty Buriana. Tehdejší módu přiblíží kostýmy z úspěšných filmů a seriálů z produkce České televize a návrhy slavné československé návrhářky Hany Podolské.

Sekce věnovaná podnikání obsáhne prvorepublikově zařízenou kavárnu, včetně grafického zpracování obalů od cukrovinek, i tehdejší reklamy firmy Baťa. Výstava s názvem 13 komnat První republiky bude složena z exponátů, z nichž 95% zastanou původní originály.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Galerie a muzea - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

Ubytování v okolí akce 13 komnat První...

Dancing House - TanÄŤĂ­cĂ­ dĹŻm hotelPraha (1 metrů)

Apartmány Old Town OpatovickáPraha (430 metrů)

Radisson Blu Hotel PrahaPraha (617 metrů)