Uctění památky 17. listopadu na Albertově

Praha 1, Albertov

17.11.2016

Další vstupenky

Uctění památky 17. listopadu na Albertově

Přijďte si s námi připomenout a uctít 17. listopad na Albertov! Celá akce je organizována studentskou částí Akademický senát Univerzity Karlovy, studenty a studentskými spolky a je koncipována jako celodenní happening k uctění památky minulých generací studentů a všech bojovníků za svobodu a demokracii, kteří obzvláště v letech 1939 a 1989 riskovali pro naši společnost a budoucnost vše.

Zároveň chceme ukázat, že mladé generaci a členům akademických obcí vysokých škol v České republice záleží na stavu veřejných záležitostí v naší zemi i ve světě a na demokratických principech, lidské důstojnosti a svobodě. Tedy hodnotách, na nichž je naše moderní společnost postavena. Těšit se můžete na představení studentských spolků z celé republiky, vystoupení rektorů, studentů i významných osobností akademické a veřejné sféry.

V odpoledních a večerních hodinách pro Vás pak připravujeme vystoupení studentských kapel a diskuzní setkání o celospolečenských tématech s osobnostmi veřejného života. Jelikož je akce pořádána jako celodenní, počítá se samozřejmě také s možností individuální piety u památníku a s volným přístupem k němu. 17. listopad na Albertově se ponese v apolitickém duchu, kdy naším cílem je pozitivně připomenout a povzbudit to nejlepší ve společnosti a řádně uctít celou podstatu státního svátku. Nikoliv vysílat negativní poselství, které by hrozilo povzbudit odstředivé tendence mezi skupinami v naší společnosti.

Akce přímo navazuje na pietní akt, který v 9:00 proběhne u Hlávkovy koleje a v Žitné ulici. Podrobnosti a konkrétní program zveřejníme již brzy! Občerstvení na místě k dispozici. Akce je součástí programu Festival Svobody.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí
 • Studio Ypsilon

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Studio Ypsilon
  Praha 1, Spálená 16

 • Divadlo Kampa

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kampa
  Praha 1, Nosticova 2a

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.